Pdf Kitap Arşivi

Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Sophokles tarafından kaleme alınmıştır. Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kral Oidipus – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Sophokles (MÖ 495-406): Yunan tragedyasının en mühim yazarları içinde adı ilkönce hatırlanan Sophokles, konuları işleyişi ve oyundaki karakterleri canlandırılmakta ustalığıyla ayrı bir yere sahiptir.
Tiyatro tekniğini geliştirmiş, diyaloglara, dekor ve kostüme önem vermiştir. Tragedyalarında dönemin yazarlarında rastlanmayan derli toplu bir iç yapı görülür. Eserlerinde yazgı sorununu her zaman ön planda tutar. Katıldığı yarışmalarda yirmiden fazla ödül almıştır. Yüz yirmi üç tragedya yazan Sophokles’in eserlerinden yalnızca Aias, Antigone, Kral Oidipus, Elektra, Trakhis Kadınları, Philoktetes, Oidipus Kolonos’ta günümüze ulaşabilmiştir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 56

Baskı Yılı: 2016

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 56

Baskı Yılı: 2012

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 51

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu