Ders Kitapları

Kesintiye Uğrayan Çocukluk Pdf indir

Kesintiye Uğrayan Çocukluk pdf indir, Psikoloji Bilimi türünde kaleme alınan Kesintiye Uğrayan Çocukluk kitap ile ilgili özet bilgiler. Kesintiye Uğrayan Çocukluk kitabı yazar Donna Jackson Nakazawa tarafından kaleme alınmıştır. Kesintiye Uğrayan Çocukluk kitabı 2. Hamur sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 336 ebatında olan Kesintiye Uğrayan Çocukluk kitabın 13,5 x 21 Diyojen Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kesintiye Uğrayan Çocukluk pdf oku, Kesintiye Uğrayan Çocukluk PDF yandex, Kesintiye Uğrayan Çocukluk PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kesintiye Uğrayan Çocukluk PDF Oku

Olumsuz Çocukluk Deneyİmlerİ Bİzİ Nasil Hasta Eder Ve Nasil İyİleşebİlİrİz

Çocuklukta deneyimlenen duygusal travmalar, ilerleyen zamanda yalnızca duygusal yaşantımızı şekillendirmekle kalmaz, bunun yanı sıra bedensel sağlığımızı ve yaşam süremizi de etkiler. Bilim insanları; aile içi kronikleşmiş kavgaların, beklenmedik bir ölümün yahut boşanmanın bunun yanında, zihinsel olarak sağlıksız, aşırı eleştirel yahut bağımlı bir ebeveynin, çocukluğu nasıl kesintiye uğrattığını, çocuğun beyninde kalıcı ve görünür “parmak izleri” bıraktığını artık çok iyi biliyorlar.

Donna Jackson Nakazawa, Olumsuz Çocukluk Deneyimlerini yaşayan ve bu tecrübelerin üstesinden gelmeyi başaran bireylerin hikâyelerini paylaşarak, bazı çocukların bu olumsuzluklara ve yüksek strese, diğer çocuklara göre neden daha dayanıklı ve dirençli olduklarını gösteriyor ve kadınların neden daha fazla risk altında olduklarını açıklıyor.

Kesintiye Uğrayan Çocukluk, çocukluk travmalarının ilerleyen zamanlarda görülen hastalıklarla ne kadar ilişkili olduğunu anlamamızı sağlayan bir yol haritası ve hangi yaşta olursa olsun, iyileşmeye nasıl başlanacağına dair ezber bozan ve okunması gereken bir kılavuz niteliğinde.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu