1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kavgam Pdf indir

Kavgam Pdf indir
0

Kavgam pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Kavgam kitap ile ilgili özet bilgiler. Kavgam kitabı yazar Adolf Hitler tarafından kaleme alınmıştır. Kavgam kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Kavgam kitabın Sonsuz Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kavgam pdf oku, Kavgam PDF yandex, Kavgam PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kavgam PDF Oku

Yirminci yüzyıl siyasal tarihi yönünden mühim bir yapıt olan bu eserde Hitler, ‘Nasyonal Sosyalizm’ adını verdiği dünya görüşünün açıklamasını yapar ve amaçlarını bildirir. Hitler’in siyasal ve ekonomik tezlerinin bulunduğu, kapitalizmin ve Marksizmin eleştirildiği bu kitap, bunun yanı sıra bir otobiyografi olması sebebiyle de kıymete değerdir. Kapitalizme ve Marksizme karşı yeni bir politik sistemin önerisi sunulmaktadır; bu bakımdan Kavgam’da, Hitler’in kendi politik kuramları yazılı haldedir. Hitler parlamenter demokrasinin eleştirisini yapmış, milliyetçiliğin zıtı olan enternasyonalizmi dönemin sosyopolitik koşulları altında yermiş, Pan-Cermenist idealler üzerine kurulu ‘Büyük Almanya’ hedefini açıkça dile getirmiştir. Hitler, Almanya’nın başta Fransa ve Rusya olmak üzere, rakip devletlerle olan hesaplaşmalarını ve bu sorunlar ile ilgiliki fikirlerini de belirtmiştir. Hitler bu eserini Kasım 1923’teki başarısız bir girişim olan Birahane Darbesi’nin ardından, 9 ay Landsberg Cezaevi’nde hapis yattığı zamanda, dostu Rudolf Hess aracılığıyla yazmıştır.

“Kendinizi dünya üzerinde hiç kimseyle karşı karşıya geldirmayın. Karşılaştırıyorsanız, kendinize hakaret ediyorsunuzdur.”

Sayfa Sayısı: 536

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sonsuz Kitap