1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları Pdf indir

Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları Pdf indir
0

Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları pdf indir, İstanbul Prestij türünde kaleme alınan Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları kitap ile ilgili özet bilgiler. Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları kitabı yazar Barış Kıbrıs tarafından kaleme alınmıştır. Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları kitabın Pera Müzesi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları pdf oku, Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları PDF yandex, Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Konstantiniyye’den İstanbul’a – Rumeli Yakası Fotoğrafları PDF Oku

IX. yüzyıl sonu ile XX. Yüzyılın başlarında İstanbul’da faaliyet gösteren fotoğraf ustalarının eserlerinden bir araya gelen ve Suna ve İnan Kıraç Vakfı Fotoğraf Koleksiyonu’ndan derlenen Konstantiniyye’den İstanbul’a -IX. Yüzyıl Ortalarından XX. Yüzyıla Boğaziçi’nin Rumeli Yakası Fotoğrafları sergi kataloğu bir devrin İstanbul’unu çarpıcı yapıları, gündelik yaşamı ve enteresan kişilikleriyle gözler önüne çıkarıyor. Usta fotoğrafçılar James Robertson, Félice Beato, Pascal Sébah, Polycarpe Joaillier, Abdullah Biraderler, Guillaume Berggren, Bogos Tarkulyan, Mihran İranyan ve Gülmez Biraderler, dönemin ağır ve zahmetli teknikleriyle çekilmiş fotoğraflarla İstanbul’un geçmişteki çehresini belgelemekle kalmıyor, bir sanayi merkezi, hatta büyük bir metropol haline gelmiş, silueti, mimarisi, taşıtları, köprüleri, rıhtımları, caddeleri ve meydanlarıyla bambaşka bir görünüme kavuşmuş olan bu şehrin kıyılarında bizleri Karaköy’den Rumelifeneri’ne uzanan keyifli bir yolculuğa çıkarıyorlar.

From Konstantiniyye to İstanbul – Photographs of the Rumeli Shore of the Bosphorus from the mid-19th to the 20th Century was comprised of works by photography masters who practiced their art in Istanbul from the end of the 19th to the early years of the 20th century. The unique selection from the Suna and İnan Kıraç Foundation Photography Collection reveal the magnificent structures,the daily life and the intriguing personalities of a past İstanbul. İstanbul has evolved into an industrial city and an enormous metropolis: its silhouette, architecture, vehicles, bridges, quays, streets and public spaces have attained an entirely different appearance. Masters such as James Robertson, Félice Beato, Pascal Sébah, Polycarpe Joaillier, Abdullah Brothers , Guilluame Berggren, Bogos Tarkulyan, Mihran İranian and Gülmez Brothers, not only documented the nostalgic images of the city during their time, but also took us along a journey extending from Karaköy to Rumelifeneri through photographs taken with the difficult and onerous techniques of the time.

Sayfa Sayısı: 145

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Pera Müzesi Yayınları