1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İnönü Atatürk’ü Anlatıyor Pdf indir

İnönü Atatürk’ü Anlatıyor Pdf indir
0

İnönü Atatürk’ü Anlatıyor pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan İnönü Atatürk’ü Anlatıyor kitap ile ilgili özet bilgiler. İnönü Atatürk’ü Anlatıyor kitabı yazar Abdi İpekçi tarafından kaleme alınmıştır. İnönü Atatürk’ü Anlatıyor kitabı 144 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan İnönü Atatürk’ü Anlatıyor kitabın 1. Basım Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnönü Atatürk’ü Anlatıyor pdf oku, İnönü Atatürk’ü Anlatıyor PDF yandex, İnönü Atatürk’ü Anlatıyor PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnönü Atatürk’ü Anlatıyor PDF Oku

Türk basın tarihinin en mühim adlarından Abdi İpekçi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda en mühim iki isim, Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü.
İkinci Adam, İpekçi’ye Birinci Adam’ı anlatıyor…

“Kuruluş” tarihimizdeki en mühim konulara ilişkin boşlukları dolduran bir “belge” çalışması İnönü Atatürk’ü Anlatıyor. İpekçi’nin 1968’de Milliyet gazetesi için, Atatürk üzerine İsmet İnönü ile yaptığı söyleşileri ve bu söyleşilere referans olan kimi kitapların mühim kısımlarından bir Ek bölümü içeriyor.

Milli Şef ile Ebedi Şef’in insani, askeri, siyasi yakınlıkları, ayrılıkları ve resmi tarihin, ile ilgili en fazla konuşulan konularına ilişkin birinci ağızdan bilinmeyenler… Önemi asla azalmayacak bir kitap.