1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İstanbul’un Lezzet Tarihi Pdf indir

İstanbul’un Lezzet Tarihi Pdf indir
0

İstanbul’un Lezzet Tarihi pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan İstanbul’un Lezzet Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. İstanbul’un Lezzet Tarihi kitabı yazar Artun Ünsal tarafından kaleme alınmıştır. İstanbul’un Lezzet Tarihi kitabı 550 sayfadan oluşmakta olup Şamua ile basılmıştır. 17 x 23 ebatında olan İstanbul’un Lezzet Tarihi kitabın 1. Basım Everest Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İstanbul’un Lezzet Tarihi pdf oku, İstanbul’un Lezzet Tarihi PDF yandex, İstanbul’un Lezzet Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İstanbul’un Lezzet Tarihi PDF Oku

“Bu çalışmamızı, bize yemek zevkleri ve damak tatlarını miras bırakan aile büyüklerimizin bunun yanında başta ünlü yazar, döneminin sayılı
yemekseverlerinden ve hepsi de birer şaheser olan anı kitaplarını tekrar tekrar okumaktan bıkmadığımız üstat Refik Halit Karay ve onun izinden giden, yemek olayını yalnızca nefis körletmek veya karın doyurmak değil, ortak kültürümüzün ayrılmaz bir parçası gibi herkese adıyoruz.

Bir başka edebiyat ustası, Yahya Kemal’in ‘Itrî’ şiirinin sonundaki ‘Belki hâlâ o besteler çalınır / Gemiler geçmiyen bir ummanda’ dizelerinin İstanbul mutfağı için de geçerli olduğuna inanıyoruz çünkü.”

Artun Ünsal ve Beyhan Gence Ünsal 

İstanbul’un Lezzet Tarihi, İstanbul ve mutfağı hususunda ilgi, sevgi, bilgi ve emek içeren uzun soluklu bir çalışmanın ürünü.

>