1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

İstanbul Gezi Rehberi Pdf indir

İstanbul Gezi Rehberi Pdf indir
0

İstanbul Gezi Rehberi pdf indir, Gezi türünde kaleme alınan İstanbul Gezi Rehberi kitap ile ilgili özet bilgiler. İstanbul Gezi Rehberi kitabı yazar Murat Belge tarafından kaleme alınmıştır. İstanbul Gezi Rehberi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan İstanbul Gezi Rehberi kitabın İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İstanbul Gezi Rehberi pdf oku, İstanbul Gezi Rehberi PDF yandex, İstanbul Gezi Rehberi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İstanbul Gezi Rehberi PDF Oku

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden birisi olan İstanbul, tarih boyunca içinden çeşitli medeniyetler geçen; Bizans, Osmanlı gibi büyük imparatorluklara başkentlik yapmış müthiş tarihî dokuya sahip bir kent. Ve bugünkü İstanbul’da, bu yaşam keşmekeşinin içinde gözümüzden kaçan, haberimizin bile olmadığı bu müthiş tarihî zenginlik hâlâ yerli yerinde duruyor. Savaşlardan, yangınlardan, depremlerden sağ kurtulmuş, yaralı çıkmış bir çok bina hızla geliştirilen kentin dinamiğine direnerek bir kenarda sessiz sedasız varlığını sürdürüyor.

Murat Belge bu rehber kitapta İstanbul’un eşsiz zenginliğini, o kendine özgü üslûbuyla, aralara serpiştirdiği enteresan hikâyeler ve tarihî “söylentilerla”, Pera, tarihî yarımada, Boğaziçi, Üsküdar gibi eski yerleşim merkezlerinin bunun yanında Pendik’e, Florya’ya, Küçükçekmece’ye, Kilyos’a, hatta Polonezköy’e kadar uzanan bir güzergâhta gözler önüne çıkarıyor.
Yeditepeli şehir İstanbul’u tepe tepe gezmek isteyenler veya gezmeden bilmek isteyenler için…

Sayfa Sayısı: 423

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık