1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Sorularla Büyüyoruz Pdf indir

Sorularla Büyüyoruz Pdf indir
0

Sorularla Büyüyoruz pdf indir, Aile Çocuk türünde kaleme alınan Sorularla Büyüyoruz kitap ile ilgili özet bilgiler. Sorularla Büyüyoruz kitabı yazar Özgür Bolat Pelin Küçükoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Sorularla Büyüyoruz kitabı 112 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 14 x 21 ebatında olan Sorularla Büyüyoruz kitabın 1. Basım Doğan Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sorularla Büyüyoruz pdf oku, Sorularla Büyüyoruz PDF yandex, Sorularla Büyüyoruz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sorularla Büyüyoruz PDF Oku

Çocuğumuzun özgüvenli ve mutlu olması için ne yapmalıyız? Onlarla kuvvetli bağ kurmalıyız. Peki bu bağı nasıl kuracağız? Öğütlerimizle mi? Onları şekillendirerek mi? Onlarla konuşarak mı? Hayır! Onları merak ederek, dinleyerek ve anlayarak. Peki bunu nasıl yapacağız? Sorular sorarak. Ama nasıl sorular? Kontrol eden mi, keşfeden mi? Uzaklaştıran mı, yakınlaştıran mı? Zayıflatan mı, güçlendiren mi?

Bu kitapta çocuklarımıza doğru soru sormayı öğreneceğiz. Yani keşfeden, derinleştiren, yakınlık kuran kuvvetli sorular. Unutmayalım her güzel sohbet iyi bir soruyla başlar. Her derin sohbet de çocuğumuzu bize daha da yakınlaştırır.
Gelin kuvvetli soruları birlikte keşfedelim.
Bu kitapta keşfe çıkacağımız bazı sorular:

Çocuklarımıza nasıl sorular sormalıyız?
Sorularımız, çocuğumuzun mutluluğunu nasıl etkiler?
Hangi sorular bizi birleştirir, hangi sorular ayrıştırır?
Çocuğumuza sorduğumuz sorular onun kişiliğini ve geleceğini nasıl etkiler?
Meraklı olmak neden mühimdir? Meraklı olmayı öğrenebilir miyiz?
Kimi daha çok severiz? Daha çok konuşanı mı, daha çok dinleyeni mi?
Neden bazı insanlar soru sormaktan ve sohbet etmekten kaçınır?
Dinlemek neden mühimdir? Karşımızdakini nasıl dinlemeliyiz?
Şekillendiren ve keşfeden aile içinde nasıl farklar mevcuttur?

DR. ÖZGÜR BOLAT
Eğitim Bilimci
Sorularla Büyüyoruz kitabındaki bilgileri basit bir şekilde uygulamanızı sağlayacak Sohbet Kartları’nda 365 soru var. Bu kartlar sayesinde çocuklarınızla keyifli ve nitelikli sohbet edip ilişkinizi daha da güçlendirebilirsiniz.