1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İskandinav Mitolojisi Pdf indir

İskandinav Mitolojisi Pdf indir
0

İskandinav Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan İskandinav Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. İskandinav Mitolojisi kitabı yazar Kevin Crossley-Holland tarafından kaleme alınmıştır. İskandinav Mitolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan İskandinav Mitolojisi kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İskandinav Mitolojisi pdf oku, İskandinav Mitolojisi PDF yandex, İskandinav Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İskandinav Mitolojisi PDF Oku

Yanan buzlar, buz gibi alevler… İşte hayat böyle başladı…

Kuzey’den gelen buz ile Güney’den gelen ateş, geniş uçurumlarda birleşir. Ortaya çıkan iki varlık, bir buz canavarı olan Ymir ile Audumla adındaki bir inektir. İnek yalayarak buzdan bir insan görülmektedirır ve bu adamın üç torunu Odin, Vili ve Ve isimli tanrılardır. Bu üç kardeş dev Ymir’i öldürüp onun vücudundan 9 dünyayı yaratırlar.

Dünyanın en etkili, en dramatik, en heyecanlı ve ilgi çekici hikâyelerinin toplandığı İskandinav Mitolojisi, İskandinavların tanrılar ve tanrıçalar, kahramanlar ve canavarlar, savaşlar ve birlikteliklerle dolu enteresan ve fantastik dünyasının kapılarını ardına kadar açıyor ve bizi dünyanın yaratılışından başlayarak Asgard’ın duvarının yapılışına, son kez da Ragnarok’a kadar süren bir yolculuğa çıkarıyor. Odin, Thor ve Loki gibi tanınmış kahramanların üstün başarılarını masalsı bir dille aktarırken onların tutku, zalimlik ve kahramanlık dolu maceraları da Yggdrasill’in gölgesinde adeta yeniden hayat buluyor.

Görkemli veya doğal, kahramanca veya gülünç, romantik veya berbat, korkunç veya nazik, son derece ironik veya son derece hareketli; burada tekrar anlatılan mitler ruhlarını ve özlerini teslim ediyor.
-The Times Literary Supplement-

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları