1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Caligula – Bütün Oyunları 2 Pdf indir

Caligula – Bütün Oyunları 2 Pdf indir
0

Caligula – Bütün Oyunları 2 pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Caligula – Bütün Oyunları 2 kitap ile ilgili özet bilgiler. Caligula – Bütün Oyunları 2 kitabı yazar Albert Camus tarafından kaleme alınmıştır. Caligula – Bütün Oyunları 2 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Caligula – Bütün Oyunları 2 kitabın Can Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Caligula – Bütün Oyunları 2 pdf oku, Caligula – Bütün Oyunları 2 PDF yandex, Caligula – Bütün Oyunları 2 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Caligula – Bütün Oyunları 2 PDF Oku

CALIGULA: […] Kim cüret edebilir seni yargılamaya şu yargıçsız, şu kimsenin masum olmadığı dünya çapında! Tarihin şahit olduğu en acımasız tiranlardan birisi olan, adı zorbalık, gaddarlık ve delilikle bir anılan İmparator Caligula, Camus’nün sahnesinde, imkânsız olana, gökteki aya sahip olma arzusunun peşinde, halkının felaketine, mutlak zaferine doğru yürüyor.

Albert Camus 1944 senesinde son şeklini verdiği Caligula’da, sevdiği kadının ölümünün ardından mutluluğu, özgürlüğü, gücü ve ahlaki değerleri sorgulamaya başlayan genç yaştaki Roma imparatorunun, “göğü denize çalmak, çirkini güzele katmak, kederi neşe kılmak”, yok olanı var etmek adına, sınırsız güçle imtihanını sahneye taşıyor. İmparator Caligula, her şeyin yegâne sahibi olmasına rağmen, bireylerin öldüğü ve mutlu olmadıkları bu dünya çapında mevcut olanlarla yetinmeyecek, imkânsız olanı elde etmek uğruna, imparatorluğunu bir korku ve eziyet zindanına dönüştürecektir. Tüm ahlaki değerleri ve yasaları inkâr eden Caligula, delilikle yaftalanmak pahasına, son nefesine kadar aklın ve vicdansızlığın yolundan vazgeçmeyecek, bu uğurda hem kendini hem sevenlerini hem de bütün Roma halkını yıkıma götürecektir.
Albert Camus’nün bütün oyunları Can Yayınları’nda.

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları