Pdf Kitap Arşivi

Maksat Samimiyet Pdf indir

Maksat Samimiyet pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Maksat Samimiyet kitap ile ilgili özet bilgiler. Maksat Samimiyet kitabı yazar Oscar Wilde tarafından kaleme alınmıştır. Maksat Samimiyet kitabı 12,5 x 20,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Maksat Samimiyet kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Maksat Samimiyet pdf oku, Maksat Samimiyet PDF yandex, Maksat Samimiyet PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Maksat Samimiyet PDF Oku

Oscar Wilde (1854-1900): İrlandalı dâhi yazar, Victoria zamanında edebi zekâsı, ince alaycılığı ve olağanüstü yaşantısıyla 19. yüzyıl estetizm hareketinin Britanya’daki en tanınmış temsilcisi halini aldı. Şiir, öykü ve oyunlarının bunun yanında Dorian Gray’in Portresi adlı romanıyla ün kazandı. Dönemin katı ahlak anlayışının sonucu olarak cinsel yönelimi sebebiyle yargılanıp iki yıl hapse mahkûm edildi. Reading Zindanı Baladı adlı şiir kitabını ve ölümünden sonra De Profundis adıyla yayımlanan uzun mektubu bu sırada yazmıştır. İlk kez 14 Şubat 1895’te Londra’daki St James Tiyatrosu’nda sahneye konan Maksat Samimiyet, 19. yüzyıl İngiliz tiyatrosunda nükte ve zekâveyayalı yeni komedi türünün en başarılı örneği kabul edildi. Oyun görünüşte önemsiz ayrıntılar üzerinde durmakla birlikte Victoria döneminin ikiyüzlülüğünü acımasızca sergiler. Oscar Wilde özgürlüğe kavuştuktan üç yıl sonra Paris’te yoksulluk içinde öldü.

Değerli edebiyatçımız Cevat Çapan’a ve Can Yücel ailesine önceden yayımlanmamış bu Oscar Wilde çevirisini okura sunmamızı olabilecek kıldıkları için teşekkürü borç biliriz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu