1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir
0

Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Federico Garcia Lorca tarafından kaleme alınmıştır. Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2006 ile basılmıştır. ebatında olan Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kanlı Düğün – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Federico Garcia Lorca (1898-1936): Şiirleri ve oyunlarında halk kültürü unsurlarını modern içerikle harmanlama gücüyle İspanya’nın 20. yüzyıl başında dünya kültürüne mühim katkıda bulunan yazarlarındandı. Lakin bu katkı, İspanya İç Savaşı sırasında Franco’cu güçler tarafından tutuklanıp kurşuna dizilmesiyle yarım bırakılmıştır.

Onu oyun yazarı olarak da kabul ettiren en mühim yapıtlarından Kanlı Düğün’se (1933), yazılışından 73 yıl sonra Türkçe’ye ilk kez özgün dilinden çevrilmektedir.

Roza Hakmen (1956); Türkçe’nin en mühim Fransızca, İngilizce ve İspanyolca çevirmenlerinden. Don Kişot, Kayıp Zamanın İzinde, Çanlar Kimin İçin Çalıyor ve Vampirle Konuşma çevirilerinden yalnızca birkaçı.
(Arka Kapak)

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2006

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 97

Baskı Yılı: 2006

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları