1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur Pdf indir

İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur Pdf indir
0

İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur kitap ile ilgili özet bilgiler. İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur kitabı yazar Kevser Yeşiltaş tarafından kaleme alınmıştır. İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur kitabı 288 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur kitabın 1. Basım Demos Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur pdf oku, İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur PDF yandex, İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İbni Arabi – Arif İçin Din Yoktur PDF Oku

1968 Anadolu’da mühim etkisi olan Muhyiddin İbn-i Arabi’nin Bâtınî öğretisi, kökeni on binlerce yıl öncesine giden fazla yönlü bir bilgi edinme ve bilgi aktarma sistemine bağlıdır. Bu sistem, Sufizmin mühim temel taşlarından biridir.
İbn-i Arabi Öğretisi’ne ait sırlı sözler, o devrin halkından saklandı. Bu sırlı kelimelerin içine oldukça etkili bilgiler gizlendi. “Arif İçin Din Yoktur” sözü de, bu gizemli sözlerden biridir. Bu sözün derinliklerine inildikçe, bir çok kavramların hakikatleri de apaçık algılanacaktır.

Kevser Yeşiltaş, “Arif İçin Din Yoktur” kitabında, bu kavramların gizemli sırlarını derinlemesine araştırdı ve Muhyiddin İbn-i Arabi’nin bir zamanlar müritlerine aktardığı “bir irfan sahibi hakikaten arif olduğu zaman, bir itikad ile kayıtlanmaz” sözünün içine gizlenmiş Bâtınî bilgileri bu kitapta sizlerle paylaşımı yaptı.