1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Babadan Fıkralar Pdf indir

Babadan Fıkralar Pdf indir
0

Babadan Fıkralar pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Babadan Fıkralar kitap ile ilgili özet bilgiler. Babadan Fıkralar kitabı yazar Rahmi Turan tarafından kaleme alınmıştır. Babadan Fıkralar kitabı 128 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Babadan Fıkralar kitabın 2. Basım Sözcü Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Babadan Fıkralar pdf oku, Babadan Fıkralar PDF yandex, Babadan Fıkralar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Babadan Fıkralar PDF Oku

Ulus olarak zor günler yaşıyoruz. Deneyimsiz, eğitimsiz kadroların yönetiminde ülkemiz sıkıntılı günler yaşıyor. Her alanda, özellikle ekonomide, sorunlar öylesine büyüdü ki, toplum olarak gülmeyi bile unuttuk!

Ülkemizi yönetenlerin mizah anlayışları zayıf… Şakayı, şakayi, fıkrayı, karikatürü sevmiyorlar. Haklarındaki en ufak eleştiride, paylaşılan bir tweet’te yahut çizilen bir karikatürde hakaret unsuru aranıyor, soluğu mahkemede alıyorsunuz.

Hemen dava açıyorlar! Oysa eski dönemin siyasetçileri öyle miydi? Hayır! Onlar son derece hoşgörülüydü. Zengin bir mizah anlayışları vardı. Haklarında fıkra anlatılmasından veya karikatürlerinin çizilmesinden tatminiyet duyarlardı. Sahnelerde onların taklitleri yapılırdı.

Dava açmak bir yana sanatçılara teşekkür ederlerdi. Hele 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, bir mizah üstadıydı. Yeri geldiğinde kendi kendini bile hicvederdi. Ben, bir gazeteci olarak, Süleyman Demirel ile hemen hemen tüm dünyayı gezdim. O gezilerde, uzun uçak yolculuklarında Demirel’den dinlediğim fıkraları farklı zamanlarda köşe yazılarımda kullandım.

Halk Demirel’e “Baba” derdi… Bu isim onun çok hoşuna giderdi. Bu kitapta “Baba’dan dinlediğim fıkraları” bir araya getirdim. Tüm dünyanın huzurunu kaçıran korona salgını günlerinde sizleri biraz olsun tebessüm ettirebilirsek amacımıza ulaşmış bulunacağız.

Rahmi Turan