1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Gökyüzüne Bakmanın Faydaları Pdf indir

Gökyüzüne Bakmanın Faydaları Pdf indir
0

Gökyüzüne Bakmanın Faydaları pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Gökyüzüne Bakmanın Faydaları kitap ile ilgili özet bilgiler. Gökyüzüne Bakmanın Faydaları kitabı yazar İmam Gazali tarafından kaleme alınmıştır. Gökyüzüne Bakmanın Faydaları kitabı 127 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Gökyüzüne Bakmanın Faydaları kitabın 1. Basım Nesil Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gökyüzüne Bakmanın Faydaları pdf oku, Gökyüzüne Bakmanın Faydaları PDF yandex, Gökyüzüne Bakmanın Faydaları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gökyüzüne Bakmanın Faydaları PDF Oku

“Şu âlemi düşündüğünde ihtiyaç duyulan herşeyin içinde hazır olduğu bir ev gibi bina edilmiş bulursun. Sema tavan gibi yükseltilmiş, arz sergi gibi döşenmiş, yıldızlar kandiller gibi asılmış, cevherler zahire gibi depolanmış, her iş için herşeyi hazır ve hazırlanmış görürsün.

Semayı yaratmakla kudretinin noksan sıfatlardan temiz olduğunu gösteren Sübhan, onun renklerini, renklerin en şiddetlisi ve göz için en uygun biçimde yaratmıştır. Nefisler semaya döndüklerinde onun alanınde bir nimet ve rahatlık bulur. Hikmet sahipleri derler ki: Evindeki nimet ve rahatlık semayı görebildiğin yer kadardır.”

Asrının müceddidi Hüccetü’l-İslam İmam Gazalî bu kitabında Cenab-ı Hakk’ın mahlûkatında yarattığı hikmetleri nazara veriyor. Semanın yaratılışıyla başlayarak, insanın yaratılışından kâinatın yaratılışına, kuşların yaratılışından balıkların yaratılışına, denizlerin yaratılışından ateşin yaratılışına varlık mertebelerini sayıyor ve bizi düşünmeye, ibret almaya ve şükretmeye çağırıyor.