1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Gizli Öğreti 1. Cilt Pdf indir

Gizli Öğreti 1. Cilt Pdf indir
0

Gizli Öğreti 1. Cilt pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Gizli Öğreti 1. Cilt kitap ile ilgili özet bilgiler. Gizli Öğreti 1. Cilt kitabı yazar Helena Petrovna Blavatsky tarafından kaleme alınmıştır. Gizli Öğreti 1. Cilt kitabı 15×22 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Gizli Öğreti 1. Cilt kitabın Ciltsiz Mitra tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gizli Öğreti 1. Cilt pdf oku, Gizli Öğreti 1. Cilt PDF yandex, Gizli Öğreti 1. Cilt PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gizli Öğreti 1. Cilt PDF Oku

H.P. Blavatsky’nin  ‘’Peçesiz İsis’’ten sonra 1888’te yayına giren, dünya çapında büyük yankılar uyandırmış diğer bir başyapıtı, iki büyük ciltlik ‘’Secret Doctrine’’ (Gizli Öğreti) ilk cildi ile  okuyucusuna sunuluyor. Kadim kitaplar kategorisinde kaynak niteliğindeki bu dev eseri ufak bir kapak yazısına sığdırmak olabilecek olmadığı için içindeki belli başlı konulardan birkaç notlar vererek ve eserin derin kelimelerinden bazı alıntılar ekleyerek okuyucuyu muhteşem yolculuğuyla baş başa bırakıyoruz:

 

Dzyan Kitabı, Yedi sayısı, 7 sır, 7 gezegen, Yedili Gezegen zincirleri, Mısır’ın ‘’Ölüler Kitabı’’, Büyük Piramit, Kral Odası’nın sırrı, Kedi gözü, Kutsal Geometri, Pi Sayısı, Atlantis, Lemurya, Paskalya Adası Heykelleri, Vedalar, Upanişadlar, Puranalar, Söz ve Ses’in Gücü, Ay Miti, Ateş’in Gizemi, Güneş, Gezegenler, Atom’un Kozmik ve Ezoterik yapısı, Monad, Kuyrukluyıldız, Nebula, Akasa, Ether, Kozmik Elektrik Fohat, Dört Yön ve Gözcüler, Yılan, Ejder ve Ağaç  Mitleri, Siyah Kuğu, Karma, Pralaya, Elementlerin Sırrı, Dhyan Chohan’lar, Anima Mundi,  Rüyasız Uyku, vs., vs. .

 

‘’ Çoğu paha biçilmez inciler, çoğu aklın mücevheri, onun değerini anlayamayan ve döndürüp bize kiralayan bir düşmana verilmektedir.’’

‘’Ah, benim kalbim, dönüşümlerim için gerekli olan, atalardan gelen kalbim, terazilerin muhafızları önünde kendini benden ayırma, sen benim göğsümün içindeki kişiliğimsin, bedenlerimin üzerinde beni izleyen eşimsin’’–Mısır’ın Ölüler Kitabı.

‘’Alfa ile Omega içinde dikenlerle çevrilmiş o yorucu Yol mevcuttur, önce aşağı doğru iner, sonra tepeye doğru kıvrılır ve mutlak sona gelir.’’

‘’Melekler bir insan olmayı arzularlar;  çünkü kusursuz bir insan, bir insan-tanrı bütün meleklerin üzerindedir.’’

‘’Bütün Sonsuzluk’ta bir parmak alanınde bile boş Uzay yoktur!’’

Ruya S.Uğurlu—Çevirmen