1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Çizginin Çizgisi Pdf indir

Çizginin Çizgisi Pdf indir
0

Çizginin Çizgisi pdf indir, Karikatür türünde kaleme alınan Çizginin Çizgisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Çizginin Çizgisi kitabı yazar Hicabi Demirci tarafından kaleme alınmıştır. Çizginin Çizgisi kitabı 19,5 x 26 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Çizginin Çizgisi kitabın Ciltsiz Desen Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çizginin Çizgisi pdf oku, Çizginin Çizgisi PDF yandex, Çizginin Çizgisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çizginin Çizgisi PDF Oku

Usta karikatürist Hicabi Demirci rehberliğinde, içinizdeki gizli karikatüristi uyandırmaya hazır mısınız?

İyi bir karikatüre imza atabilmenin en mühim unsurları nelerdir? Türk karikatür tarihine yön veren isimler kimlerdir? Bir karikatürü “doğru” yorumlayabilmek için hangi ipuçlarına sahip olmak gerekir? Peki, birkaç basit adımla nasıl karikatür çizilir?  

Başta Yunus Nadi Ödülü olmak üzere, 100’ü aşkın ulusal ve ülkeler arası ödüle değer görülen Hicabi Demirci’nin, karikatür sanatına ışık tutan yeni kitabı Çizginin Çizgisi, okurlarını, Türk karikatür evreninde dünden bugüne renkli bir serüvene çıkarırken, herkesi kendi çizim kabiliyetini keşfetmeye çağırıyor.  
 
Esin kaynağını, Demirci’nin okullarda gerçekleştirdiği atölye çalışmalarından alan ve içinde birden fazla teorik bilgi ile pratik uygulamaveya bulunduran bu interaktif kitap, başta öğrenciler olmak üzere her yaştan okurun görsel algısını şekillendirecek bir izlek oluşturuyor.

“Karikatürde Yöntemler”, “Genel Hatlarıyla Karikatür Tarihimiz”, “Mizahi Anlatımın Özellikleri”, “Karikatürde Kavramlar ve Görsel Yorumlama” olmak üzere dört ayrı bölümde ilerleyen Çizginin Çizgisi, şimdiye dek bu alanda hazırlanmış en kapsamlı kitap olma özelliğini taşıyor.

Karikatüre tarihsel perspektiften bakmanın bunun yanında, karikatür çizimi ve karikatür yorumlama çalışmaları için çeşitli ipuçları da sunan Hicabi Demirci, karikatür kültürünü ve geleneğini disiplinlerarası bir boyutta irdeleyerek, özgün metinler ve görseller eşliğinde benzersiz bir anlatım üslubu yakalıyor.

Karikatürde bulunan imgelerin zihinlerde yarattığı hayal gücünün analizi ve sentezi üzerine olgun bir yapı kuran Demirci, kitabının sonunda yer verdiği renkli karikatür seçkisi ile evrensel konulara farklı eleştiriler getirerek, okurlarını düşünsel bir yolculuğa sürüklüyor.

“Karikatür, insanı rahatsız eden bir sanattır.”
-Hicabi Demirci-