Roman Kitapları

Gesar: Tutuşan Bozkırlar Pdf indir

Gesar: Tutuşan Bozkırlar pdf indir, türünde kaleme alınan Gesar: Tutuşan Bozkırlar kitap ile ilgili özet bilgiler. Gesar: Tutuşan Bozkırlar kitabı yazar Bartu Bölükbaşı tarafından kaleme alınmıştır. Gesar: Tutuşan Bozkırlar kitabı 296 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Gesar: Tutuşan Bozkırlar kitabın 1. Basım Presstij Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gesar: Tutuşan Bozkırlar pdf oku, Gesar: Tutuşan Bozkırlar PDF yandex, Gesar: Tutuşan Bozkırlar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gesar: Tutuşan Bozkırlar PDF Oku

Hazaryalı Gesar Gök Orda Kağanlığının bir subayıdır. Her bozkır kurdu gibi sıcakkanlı ve neşeli bir yırtıcıdır. Üvey babası Yüce Kağan İlteriş’in öncülüğünde Ordalılar altın çağlarını hayatlarını sürdürmektedirler. Hem Tanrıların hem de orta dünya ırklarının tüm hazineleri ayaklarının dibine serilmiştir. Lakin Etugen diyarının üzerinde karanlık bulutlar toplanmaktadır. Doğuda İhtiyar Ling imparatorluğu sessiz fakat emin adımlarla bozkırlıların prangalarından kurtulmaya uğraşırken batıda Mazderan Şahlığının patavatsız cüceleri sarp yamaçlarından inerek bereketli ovalarda  şanslarını  denemeye yeltenmektedir. Etugenin yabani ırkları Tepegözler, oburlar ve diğer kana susamış yaratıklar doğu sislerine doğru beklenmedik bir göç başlatmışlardır. Suyun ötesinden gelen sesler aydınlık ve kötü kişiler içindeki nihai hesaplaşmanın yaklaştığını fısıldamaktadır. Kara Efendi Erlik bin yıllık sessizliğini bozup kardeşi Ülgen’den intikam almak üzere harekete geçtiğinde Gesar ulaşan fırtınadan halkını korumak zorundadır.

Eski Türklerin mitlerinden esinlenilmiş Gesar sagası geniş Avrasya sahasındaki tüm kültürlerin söylencelerini ustalıkla işleyerek birleşik bir Doğu mitolojisi kuruyor. Çizer Bartu Bölükbaşı ilk Türk mitolojisi çizgiromanı olan Gesar: Yokbol Başlıyor’dan sonra bu sefer kahramanımızın öyküsünün başlangıcına odaklanıyor. yemyeşil çayırlardan esen kuru rüzgarlar yüzümüzü yalarken bozkırları tutuşturan ilk kıvılcımın atıldığı güne dönüyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu