1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Genlerimizden İbaret Değiliz Pdf indir

Genlerimizden İbaret Değiliz Pdf indir
0

Genlerimizden İbaret Değiliz pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Genlerimizden İbaret Değiliz kitap ile ilgili özet bilgiler. Genlerimizden İbaret Değiliz kitabı yazar Leon J. Kamin Richard C. Lewontin Steven Rose tarafından kaleme alınmıştır. Genlerimizden İbaret Değiliz kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Genlerimizden İbaret Değiliz kitabın Not in Our Genes: Biology, Ideology, and Human Nature Yordam Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Genlerimizden İbaret Değiliz pdf oku, Genlerimizden İbaret Değiliz PDF yandex, Genlerimizden İbaret Değiliz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Genlerimizden İbaret Değiliz PDF Oku

Biyoloji, psikoloji ve toplum bilimlerinin kesişim noktasında çığır açan bir yapıt.

İlk baskısını 1984 senesinde yapan ve büyük tartışmalar yaratarak alanında bir klasik durumuna gelen Genlerimizden İbaret Değiliz, uzun seneler boyunca tartışılmazlık mertebesine erişmiş olan bir bilim dalını, biyolojiyi konu ediniyor ve biyolojik determinizmin bilimsel, toplumsal, politik kökenlerini analiz ediyor.

“Sınıf, ırk yahut toplumsal cinsiyet temelli eşitsizlikler, genetik kalıtımın sonuçlarıdır” savını ortaya atan biyolojik determinizm, hemen ardından kötü haberi verir: Bu hususta yapacak bir şey yok! Öyle ya, biyolojiyi değiştiremiyorsan biyoloji kaynaklı şeyleri de değiştiremezsin. Gerçekten öyle mi peki? İşte yazarlar bu sorunun cevabını arıyor. Evrimsel biyolog ve genetikçi Richard C. Lewontin, biyoloji ve nörobiyoloji profesörü Steven Rose ve psikolog Leon J. Kamin’in bu klasikleşmiş eseri, biyoloji ile ideoloji içindeki ilişkiye önceden bakmadığınız bir pencereden bakmanızı istiyor.

“Bilim, burjuva toplumunun nihai meşruiyet sağlayıcısıdır. Biyolojik determinizm sınıflar içindeki karşılaşmada kullanılacak silah ise, o zaman üniversiteler silah fabrikasıdır.”

Yayımlandığı günden bu yana tartışmalar yaratmış, Stephen Jay Gould, Richard Dawkins, Edward Osborne Wilson gibi yazarların ile ilgili eleştiri ve değerlendirmeler kaleme aldığı Genlerimizden İbaret Değiliz şimdi Türkçede!