1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma Pdf indir

Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma Pdf indir
0

Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma kitap ile ilgili özet bilgiler. Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma kitabı 464 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma kitabın 1. Basım Siyah Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma pdf oku, Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma PDF yandex, Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor – Genetikten Kuantuma PDF Oku

İtiraf ediyorum, kitabın yazarlarının yürüttükleri akademik faaliyetlerin ve bahsettikleri konuların bir bölümünden önceden haberdar değildim. Bundan dolayı kitabın “İçindekiler” bölümü bile yeterince heyecan vericiydi benim için. Zira MIT, Harvard, Oxford, Cambridge ve isimleri sizleri de heyecanlandıracak diğerleri gibi dünyanın en prestijli üniversitelerinde akademik çalışmalarını yürüten bilim insanlarımızın ne kadar da “ileri” bir noktada olduklarını görme fırsatı buldum.

Kitabı okurken, şimdiye kadar kimilerini dar çerçevede değerlendirdiğimi fark ettiğim kavramlar üzerine de uzunca düşünme fırsatı buldum. Mesela evrim. Bunun yalnızca biyolojiyi ilgilendiren bir kavram olduğunu kafanızı yoruyorsanız, ilk bölüme bir göz atın.

DNA ile ilgili ne bilinmekte ve bilgimiz nasıl şekillendi, hiç düşünmüş müydünüz? Genom mühendisliği bir çok hastalığı ortadan kaldırarak dünyayı nasıl değiştiriyor diye sorsam? Hiç aklınıza gelmiş miydi, bağırsağınızda olanların beyninizi ve ruh halinizi derinden etkileyebileceği? Ya hasar gören bir organınızın yerine sentetik olarak üretilmiş bir organoid yerleştirsek ve bozulan her organınız için aynı işlemi yapabilecek olsak?

Bugün üzerine en fazla konuşulan teknolojilerin başında gelen yapay zekanın felsefe ile nasıl bir ilgisi olabilir?
Neden yeni nesil savaşlar, toplarla ve tüfeklerle değil de yazılım ve donanımlarla tasarlanıyor?

Okurken tüm bu sorulara ve çok daha yükseksına yanıt bulacağınız ve bir taraftan da yeni sorular sormaya başlayacağınız, özgün yazılarla hazırlanmış bu nefis kitap, umarım bilim ve teknolojiye hevesli herkesin kütüphanesinde yerini alır.

Dr. Sertaç Doğanay / Teknoloji İletişimcisi, Öğretim Görevlisi