1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Geleceği Yazanlar Kulübü Pdf indir

Geleceği Yazanlar Kulübü Pdf indir
0

Geleceği Yazanlar Kulübü pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Geleceği Yazanlar Kulübü kitap ile ilgili özet bilgiler. Geleceği Yazanlar Kulübü kitabı yazar Laura J. Snyder tarafından kaleme alınmıştır. Geleceği Yazanlar Kulübü kitabı 13,5 x 21,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Geleceği Yazanlar Kulübü kitabın Altın Kitaplar tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Geleceği Yazanlar Kulübü pdf oku, Geleceği Yazanlar Kulübü PDF yandex, Geleceği Yazanlar Kulübü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Geleceği Yazanlar Kulübü PDF Oku

Arka Kapak Yazısı  

 

Geleceği Yazanlar Kulübü bilimi ve dünyayı dönüştüren dört adamın, 1800’lerin başında Cambridge Üniversitesi’nde öğrenciyken tanışan Charles Babbage, John Herschel, William Whewell ve Richard Jones’un hikâyesidir. 17. yüzyılda gerçekleşen bilimsel devrimden beri hiçbir ilerlemenin olmadığını düşünen bu dört arkadaş, bunun yanı sıra Cambridge’in eski öğrencilerinden birisi olan ünlü bilim insanı ve filozof Francis Bacon’dan ilham alarak bilimde devrim yapmak üzere yola koyuldular. Bacon’ın dediği gibi “bilgi güç”tü ve “insanlığın yararı” için kullanılmalıydı. Sadece “bilim insanı” terimini bulmakla yetinmeyip bunun yanı sıra mineraloji, matematiksel iktisat ve gelgit bilimi gibi alanların da temelini atan Whewell; ilk mekanik hesap makinesini ve modern bilgisayarın ilk prototipini icat eden  Babbage; Güney Yarıküre göklerinin haritasını çıkaran ve fotoğrafın icadında belirleyici yeri olan Herschel; iktisat bilimini şekillendiren Jones…

Onlar yıldızların, denizlerin ve karanın haritasını çıkardılar… Modern dünyaya bilimin başrolde olduğu yeni bir şekil verdiler. Dostlukları, bitmeyen merakları ve bilime olan tutkularıyla tarihte umduklarından da büyük bir iz bıraktılar. Laura J. Snyder, bu kitapta işte bu müthiş macerası anlatıyor. Sadece 19. yüzyıl biliminin ustalıkla çizilmiş portresini sunmakla kalmıyor, dünyamızın bugün üzerinde durduğu bilimsel temellerin kaynaklarını da etkileyici üslubuyla okurlara aktarmayı başarıyor. 
“Bu eser o çağın bilimsel, sosyal ve kültürel boyutlarına tam anlamıyla hâkim. Snyder’ın anlatımıyla, yolları kesişen bu adamlar yaşamları ve fikirleriyle sahneye bir başyapıt koyuyor.”

– Wall Street Journal –