Pdf Kitap Arşivi

Gazi Babamız Pdf indir

Gazi Babamız pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Gazi Babamız kitap ile ilgili özet bilgiler. Gazi Babamız kitabı yazar Kasım Mehmet Teke tarafından kaleme alınmıştır. Gazi Babamız kitabı 224 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Gazi Babamız kitabın 1. Basım Bilgi Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gazi Babamız pdf oku, Gazi Babamız PDF yandex, Gazi Babamız PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gazi Babamız PDF Oku

“Kasım Mehmet Teke’nin yetişkinlere ve çocuklara hitap eden Gazi Babamız kitabı çok kıymetli bir çalışma. Kitap bize Cumhuriyet’in ilk senelerında çocuklara verilen önemi anlatıyor. Arşivlerden alınan belgeler kitabı zenginleştiriyor. Çocukların o senelerda büyüklere yönelik isteklerine bakıyoruz; kimi talepler hâlâ karşılanmış değil… Mutsuz çocuklar mutsuz yarınlar demektir. O yüzden çocuklarımıza çiçekler gibi özen göstermeli, sağlıklı ve eğitimli bir nesil için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Bu ülkenin çocukları hepimizin çocuklarıdır.
Cumhuriyet Türkiye’si çocuklara verdiği önemi onlara bir bayram armağan ederek gösterdi. Lakin Cumhuriyet’in sevgisi bundan ibaret değildir. Elinizde tuttuğunuz kitabın içindeki satırlar ve belgeler, Cumhuriyet’i kuranların mutlu ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için gösterdiği farklı çabaları da anlatıyor. K. Mehmet Teke, bugünün ve yarının çocukları için zahmetli ama çok yararlı bir çalışma yapmış. Kendisini bu güzel çalışmasından dolayı kutlarım. Umarım bu eser, okullarda yardımcı kitap olarak da okutulur.” Melih AŞIK

Cumhuriyet’i kuran kadroların çocuklar için yaptığı çalışmaları, Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine “Gazi Baba” diye hitap eden çocuklarla ilişkilerini tanıklıklar ve belgelerle anlatan kıymetli bir kaynak.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu