Pdf Kitap Arşivi

Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf Pdf indir

Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf pdf indir, Fotoğraf – Grafik Sanatı türünde kaleme alınan Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf kitap ile ilgili özet bilgiler. Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf kitabı yazar Özer Kanburoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf pdf oku, Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf PDF yandex, Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf PDF Oku

1826 senesinde ilk fotografik görüntüyü elde eden Joseph N. Niepce, zorunlu olarak evinin balkonundan görünen yapılar grubunu fotoğraflamıştı. Çünkü yaptığı ilk ışığa hassas yüzey, hareketli objeleri tespit edemeyecek kadar yavaş bir filmdi. Yine bunun yanı sıra kendisini takip eden diğer fotoğrafçılar da, ilk filmin hassaslığının az olmasından dolayı mimari gibi sabit objeleri çekmeyi tercih ettiler. İlerleyen senelerda bi hayli hızlı filmlerin üretilmesiyle birlikte portre fotoğrafçılığı daha yaygınlaşsa da, mimari fotoğrafçılık hiçbir zaman geri planda kalmadı. Aynı tarihlerde gelişen mimarlık eğitimi ve yaşanan mimarlık mesleği de, mimari fotoğrafçılığın ilerlemesini sağladı. Özellikle Amerika ve İngiltere’de gelişen ve kurumsallaşan profesyonel anlamdaki mimari fotoğrafçılık mesleği bugün tek başına bir uzmanlık dalı halini aldı.

Gerek tanıtım fotoğrafçılığı, gerekse belgesel fotoğrafçılık içinde mühim bir yere sahip olan mimari fotoğrafçılık sabırlı, planlı ve disiplinli bir çalışmayı gerektirmektedir. Bunun yanında yeterli teknik malzemenin ve bu malzemeyi en doğru biçimde kullanacak teknik bilginin de mimari fotoğraf çekecek fotoğrafçıda olması gerekmektedir. Aynı zamanda mimari fotoğraf çekilirken yapı üzerindeki estetiğin ve etkilerinin bilinçli bir biçimde tespit edilip fotoğrafa aktarılması gerekir. Dolayısıyla mimari fotoğrafçılık, temelde yapının plastik öğelerinin ve fonksiyonlarının keşfi ve perspektif etkilerinin incelenmesiyle başlar. Bunun yanında mimari fotoğraf çekimlerinde ışığın üstüne aldığı rol asla ufak görülmemelidir.

Bu kitap, mimari fotoğraf çekecek bireylerin işe nereden başlamaları, hangi yardımcı malzemeleri kullanmaları ve müthiş durumlarda nasıl hareket etmeleri gerektiğini konu alıyor.

Kitaptaki her konu çekim hazırlığına göre sıralandığından ilk bölümden bu yana okunması kitabın daha iyi bilinmesinı sağlayacaktır.

Sayfa Sayısı: 454

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu