1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kurşun Asker Pdf indir

Kurşun Asker Pdf indir
0

Kurşun Asker pdf indir, Okul Çağı 6-10 Yaş türünde kaleme alınan Kurşun Asker kitap ile ilgili özet bilgiler. Kurşun Asker kitabı yazar Hans Christian Andersen tarafından kaleme alınmıştır. Kurşun Asker kitabı 64 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2011 ebatında olan Kurşun Asker kitabın Özyürek Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kurşun Asker pdf oku, Kurşun Asker PDF yandex, Kurşun Asker PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kurşun Asker PDF Oku

Bir zamanlar, birbiriyle kardeş olan, yirmi beş tane kurşun asker varmış. Omuzlarında tüfekleri, kırmızı mavi üniformaları ile çok güzel görünüyorlarmış. İçinde bulundukları kutu açılınca duydukları ilk söz:

“Ah! Kurşun askerler!” olurmuş. Küçük bir çocuk ellerini çırparak böyle bağırırmış. Doğum günü armağanı olarak almışlar bu kurşun askerleri ona.

Küçük çocuk onları masaya dizmiş. Hepsi birbirine benziyormuş kurşun askerlerin. Sadece bir tanesini farklıymış. Bunun tek bacağı varmış. Yine de o tek bacağı üzerinde dimdik durabiliyormuş.

Askerlerin durduğu masada daha bir çok oyuncak varmış. İçlerinde en dikkat çekici olanı ise, kartondan yapılmış güzel bir şatoymuş. Küçük pencelerinden bakıldığında şatonun içi görülüyormuş. Bahçesindeki ufak bir aynanın etrafında ufak ağaçlar varmış.