1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Rakı Balık Ayvalık Pdf indir

Rakı Balık Ayvalık Pdf indir
0

Rakı Balık Ayvalık pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Rakı Balık Ayvalık kitap ile ilgili özet bilgiler. Rakı Balık Ayvalık kitabı yazar Arzu Acurol Erkan Acurol tarafından kaleme alınmıştır. Rakı Balık Ayvalık kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Rakı Balık Ayvalık kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Rakı Balık Ayvalık pdf oku, Rakı Balık Ayvalık PDF yandex, Rakı Balık Ayvalık PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Rakı Balık Ayvalık PDF Oku

Ayvalık… Asırlardır yeme içme ve eğlence kültürümüzde mühim yeri olan, rakının hayat bulduğu, yeşerdiği yerdir. Bu kitapta sunulan metotlarla Ege ve Ayvalık mutfağına doğru kısa bir yolculuğa çıkacak, kadehinizdeki rakıya seçkin eşlikçiler bulacaksınız.
Karides Çorbası, Balık Paçası, Fenerbalığı Çorbası, Taratorlu Deniz Börülcesi, Kızarmış Peynirli Közlenmiş Kırmızıbiber ve Patlıcan, Midye Salatası, Balık Pastırması, Uskumru ve Palamut Turşusu, Yağda Kızarmış Kabak ve Tarator Sos, Enginar Ezmesi, Deniz Kestanesi, Kalamar Yumurtası Kavurması, Tereyağında Konyak Soslu Deniz Ürünleri Kavurması, Fenerbalığı Kavurması, Muska Böreği, Kalamar Kokoreç, Papalina, Sütlü Balık, Lipsos Buğulama (Adabeyi), Sahanaki, Trança Şiş, Fırında Kefal Kebabı, Kalamar Pilaki, Midyeli Barbunya Pilaki, Kabak Çiçeği Dolması, Midyeli Lahana Sarması, Kalamar Dolması, Fıstıklı Parfe, Kremalı Kürek Helvası, Bademli İrmik Helvası… ve daha birden fazlaları…

Yaşamlarının mühim bir bölümünü Ayvalık’ta geçiren Erkan Acurol ve Arzu Acurol çifti, on beş yılı aşkın süreyle Ege ve Ayvalık mutfağını incelediler. Yarım asırlık bir gurme olan Erkan Acurol leziz ve özgün tarifleriyle yurtiçi ve yurtdışında yirmi iki ödül kazandı. TV, gazete ve yemek dergilerinde sağlıklı beslenme hususundaki detaylarını seyircileriyle/okurlarıyla paylaşımı yaptı.

Sayfa Sayısı: 182

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları