1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Efsane Araştırmaları Pdf indir

Efsane Araştırmaları Pdf indir
0

Efsane Araştırmaları pdf indir, türünde kaleme alınan Efsane Araştırmaları kitap ile ilgili özet bilgiler. Efsane Araştırmaları kitabı yazar Prof. Dr. Saim Sakaoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Efsane Araştırmaları kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Efsane Araştırmaları kitabın Kömen Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Efsane Araştırmaları pdf oku, Efsane Araştırmaları PDF yandex, Efsane Araştırmaları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Efsane Araştırmaları PDF Oku

Efsaneler üzerine yapılacak çalışmalarımızı güzel düşüncelerle değerlendirmek istiyoruz. 1980’deki eserimizde denediğimiz sınıflama çalışmaları bütün alana yayılmalıdır. Bu iş, belki ikinci kuşak efsanecilere kısmet olacaktır.

Efsane dinlemenin ve anlatmanın ayrı ayrı zevkleri mevcuttur. Ya yazmanın?.. Efsanelere vermeye çalıştığımız şekil, anlatanın ağzında, arada bir yaralanan ifadelerin sarılmasından başka bir şey değildir. Her türlü süsten ve bilgilendirmeden uzak, üç beş cümleye sıkıştırılan bir cümleler zincirini efsane hâline getirmenin ne kadar zor olduğunu bu alanda çalışanlar bilir. Biz, bu zorluğa göğüs germeye çalıştık.

Gelecekte kaleme alacağım efsane konulu yazılarımı beklemeden, yeni yazılarımı ikinci cilt olarak ele almaksızın, eskilerle yenileri belirli başlıklar altında toplamanın daha uygun bulunacağını düşünerek elinizdeki kitabı ortaya koymaya çalıştım. Eksiklerimin bulunacağını biliyorum; fakat senelerdan beri aranılan birinci kitabımızın isteklilere ulaştırılmasını da geciktiremezdim.

Sayfa Sayısı: 370

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kömen Yayınları