1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Pdf indir

Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Pdf indir
0

Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 kitap ile ilgili özet bilgiler. Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 kitabı yazar Michael H. Hart tarafından kaleme alınmıştır. Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 kitabı 536 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 23 ebatında olan Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 kitabın 1. Basım Güney Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 pdf oku, Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 PDF yandex, Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 PDF Oku

Dünya tarihinden büyük bireylerin hikâyelerini çıkarırsanız geriye ne kalır?

Dünya tarihi, önderler, kâşifler, filozoflar, sanatçılar ve bilim insanlarıyla doludur. Gerçekten bu insanlar doğru zamanda doğru yerde olmasalardı;

Mikroplar nasıl keşfedilecekti?

Kâğıdı kim icat edecekti?

Anestezi kullanılmadan nasıl ameliyat olacaktık?

Buhar makinesi icat edilmeseydi Sanayi Devrimi nasıl yaşanacaktı?

Tıp tarihini kim değiştirecekti?

En Etkin 100 ilk yayına girdiğinda büyük tartışmalara yol açtı.

Yazar kendi doğrularına göre dünya tarihine yön vermeleri hususunda en etkili bulduğu bireylerin bir listesini yaparak, onları etki derecelerine göre anlattı. Eleştirmenler insanlık tarihinin en etkin insanının Hz. İsa veya Newton değil de Hz. Muhammed olarak belirlenip listenin en başında yer almasının doğru bir karar olmadığını savundular.

Michael M. Hart’ın bu listeyi hazırlarken en mühim ölçüsü; tarihte en bilinen değil, en etkili ve milyonların kaderini belirlemiş insanları bir araya toplamaktı.

Kitabın ulaştığı yüksek satış sayıları dikkate alınırsa, yayına girdiği günden bu yana dünya çapında büyük ses getiren, tartışma yaratan, ilham veren, tarih ve felsefe raflarına mühim katkı sağlayan En Etkin 100, Hart’ın ortaya koyduğu olgularla okurları ve eleştirmenleri zaman içinde ikna etmiş görünüyor.

Doğru soruyu sormayı bilen,

Olanı kabullenmeyip değiştirebileceğine inanan, hayallerini gerçekleştirmek için cesaretle yola çıkarak dünyayı şekillendiren öncü bireylerin hikâyeleri…