1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 Pdf indir

Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 Pdf indir
0

Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 pdf indir, Din türünde kaleme alınan Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 kitap ile ilgili özet bilgiler. Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 kitabı yazar Mircea Eliade tarafından kaleme alınmıştır. Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 kitabın Ciltsiz Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 pdf oku, Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 PDF yandex, Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 PDF Oku

Savaş ardından bütün dünyayı dolaşan, sahada senelerca yaşayan ve sayısız dile hakimiyetiyle kaynakçaları benzersiz olan bilge bir kuşak vardı. İşte Eliade bu bilge kuşağın son temsilcilerindendi. Bütün ömrü boyunca kutsalın tezahürlerinin peşinden koştu; bilincin oluşumunu açıklamak istiyordu çünkü.

Araştırdıkça bütün dünya çapında, tarih ve mekân yönünden hiçbir bağlantısı olmayan toplulukların mitolojilerinde, teolojilerinde ve liturjilerinde ortak paydalar olduğunu gördü. Onun için din artık bir inanç meselesinden öte insan olmanın bir aşamasıydı. Üç ciltlik bu eser eski çağlardan yakın zamanlara kadar insanoğlunun dinsel evrenine nüfuz etmemiz ve yalnızca dinsel inançları değil, yaşamı anlamamız için kıymetli bir rehber.

 

Şamanizm  poblemlerina getirdiği bakış açısıyla ne kadar büyük olduğunu gösteren makalesini düşünüyorum da; engin bir kaynakçaya ve Hinduizmde kıymetli bir donanıma sahip, tutkulu ve çalışkan bu bilim adamı alanında çok şey yaptı bile.

–Georges Dumézil-