1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? Pdf indir

Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? Pdf indir
0

Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? kitap ile ilgili özet bilgiler. Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? kitabı yazar Jonathan Silvertown tarafından kaleme alınmıştır. Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? kitabı 296 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 15 x 21,5 ebatında olan Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? kitabın 2. Basım Kolektif Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? pdf oku, Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? PDF yandex, Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Darwin’le Akşam Yemeği-Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? PDF Oku

“Her alışveriş listesi, her yemek tarifi, her menü ve yemek pişirmek için tercih ettiğimiz her malzeme evrimci anlayışın babası Charles Darwin’le akşam yemeğine üstü kapalı bir davettir.”

Jonathan Silvertown Darwin’le Akşam Yemeği’nde en eski hominin atalarımızla bizi büyük bir sofra etrafında bir araya getiriyor. Ekmek, et, süt ürünleri, deniz ürünleri, sebzeler, baharatlar, tatlılar gibi temel gıdalar ve değişen beslenme alışkanlıklarımız üzerinden yaşamın evrimine ışık tutuyor.

Tat ve koku alma duyularımızın nasıl evrimleştiğinden acının sofralarımıza nasıl girdiğine, karbonhidrat ve yağ düşkünlüğümüzden yemeklerimizi neden ve ne zaman paylaşmaya başladığımıza dek okuma iştahını kabgit gide artan sorularla şekillenen bu çalışma, gıda sorununun yaşamımızı temelden etkilediği şimdilerde, neyi nasıl tükettiğimizi farklı düşünmeye davet eden bir kılavuz.

“Yemek ile ilgili gereğinden fazla kitap olsa da, benim gibi biri olduğunuzu ve bu tür davetlerin size de hiçbir zaman fazla gelmeyeceğini umarak, şu an elinizde tuttuğunuz şeyin bir kitaptan ziyade bir akşam yemeği daveti olduğunu farz edelim istiyorum. Lakin baştan belirtmeliyim ki bu değişik bir akşam yemeği olacak​;​ zihinlerimizi beslemeye yönelik bir akşam yemeği.”

 

 

Yayıma Hazırlayan: Müge Karahan

Son Okuma: Cihan Kara

Kapak Tasarımı: Deniz Akkol/Kolektif Tasarım