1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü Pdf indir

Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü Pdf indir
0

Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü kitap ile ilgili özet bilgiler. Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü kitabı yazar David Eagleman tarafından kaleme alınmıştır. Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü kitabı 328 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 15 x 23 ebatında olan Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü kitabın 1. Basım Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü pdf oku, Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü PDF yandex, Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Canlı Devre – Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü PDF Oku

Incognıto Ve Beyin – Senin Hikâyen’in Yazarından

Madde yoksunluğu ile kırık bir kalbin ortak yönü ne? Anıların düşmanı neden zaman değil de başka anılar? Kolsuz bir insan nasıl dünyanın en iyi okçusu olabiliyor? Geceleri neden rüya görürüz ve bunun gezegenimizin dönüşüyle ne ilgisi var? Kör bir insan diliyle görmeyi, sağır bir insan derisiyle işitmeyi nasıl öğrenebilir?
Bu suallerin cevabı gözlerimizin hemen arkasında duruyor. Yaşadığımız gezegende keşfedegeldiğimiz en ileri teknoloji, kafatasının karanlık haznesinde taşıyıp durduğumuz şu bir buçuk kiloluk organda saklı. Nasıl ki yaşamın heyecanı kim olduğumuzla değil, kime dönüşme sürecinde olduğumuzla alakalı, beynin sihri de onu oluşturan parçalardan çok, parçaların dinamik ve canlı bir doku oluşturmak üzere kendilerini durmaksızın yeniden dokumalarında yatıyor. Beynimiz, tıpkı dünyamız gibi, değişken ve akışkan bir sistem.
Kuşağının en iyi bilim anlatıcılarından David Eagleman Canlı Devre’de, en yeni bilimsel araştırmalar ve enteresan vakalar eşliğinde, şu satırları okumakla bile ebediyen değişecek beynimizin içyüzüyle tanıştırıyor bizleri.

“Göz alıcı… Isaac Asimov’dan bu yana, fikirlerini böylesine çokboyutlu ele alan bir bilim insanıyla karşılaşmamıştık.

Oliver Sacks ve William Gibson, Carl Sagan’ın verandasında bir araya gelip yazsalar böyle olurdu dedirten bir kitap.” 

Wall Street Journal

“Eagleman, beynin uyum kabiliyetine dair sırrı bi hayli fazla ikna edici ve bi hayli fazla sürükleyici bir biçimde sunuyor.”

Khaled Hosseini