1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bir Mimarlığa Doğru Pdf indir

Bir Mimarlığa Doğru Pdf indir
0

Bir Mimarlığa Doğru pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Bir Mimarlığa Doğru kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Mimarlığa Doğru kitabı yazar Le Corbusier tarafından kaleme alınmıştır. Bir Mimarlığa Doğru kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Bir Mimarlığa Doğru kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Mimarlığa Doğru pdf oku, Bir Mimarlığa Doğru PDF yandex, Bir Mimarlığa Doğru PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Mimarlığa Doğru PDF Oku

Hayatı boyunca tutkuyla bağlandığı mimarlığın ardında yatan gerçekliğe ulaşmak için bıkıp usanmadan çalışan ve yaşamını coşku dolu bir serüvene dönüştüren, 20. yüzyılın mimarlık ustası Le Corbusier’den modern mimarlığa ışık tutan bir başyapıt: “Bir Mimarlığa Doğru”.
Bir manifesto niteliğindeki bu yapıtında Le Corbusier, mimarlardan, kendisinin birer yalan olarak nitelediği biçemleri yadsımalarını ve tüm yaşamsal özlerinden boşaltılmış eski modelleri kopya etmeyi bırakmalarını istiyor. Büyük bir coşkuyla, onları, mimarlığın -temel ilkeleri çoğunlukla unutulan veya göz ardı edilen- canlı kaynaklarına, yalın asal geometrik şekillere dönmeye çağırıyor.
21. yüzyıla girerken modern mimarlık akımının insanın yaşadığı çevreyi yiyip yutan dev bir öğütücüye dönüştüğü göz önüne alındığında, Le Corbusier’nin savunduğu ilkelerle zamanda bir yolculuk yapmak, nereden nereye geldiğimizi görmek yönünden belleğimizi tazeleyecek, onun yapıtlarını daha iyi çözümlememizi sağlayacak.
“Mimarlık, yapım problemlerinin dışında, onların ötesinde sanatsal bir gerçek, duygusal bir olgudur… Mimarlık ruhun saf yaratısıdır…”

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları