Pdf Kitap Arşivi

Bunu Herkes Bilir Pdf indir

Bunu Herkes Bilir pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Bunu Herkes Bilir kitap ile ilgili özet bilgiler. Bunu Herkes Bilir kitabı yazar Emrah Safa Gürkan tarafından kaleme alınmıştır. Bunu Herkes Bilir kitabı 304 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Bunu Herkes Bilir kitabın 1. Basım Kronik Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bunu Herkes Bilir pdf oku, Bunu Herkes Bilir PDF yandex, Bunu Herkes Bilir PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bunu Herkes Bilir PDF Oku

BİLGİ, MİZAH VE ZEKÂ TARİHLE BİRLEŞİYOR.

Elinizdeki kitap size tarihin şifrelerini, El Dorado’nun yerini, Karındeşen Jack’in kim olduğunu veya simya taşının hikmetini öğretmeyecek. Karşınıza pavyonlarda sürten altıncı Dalai Lama, genç kalmak için altın içen Diane de Poitiers, teslim ol çağrısına orta parmaklarını işaret ve yüzük parmaklarının arasına sokup sallamak suretiyle yanıt veren Venedik garnizonu, erkek kılığına girip tüm Siena’yı elden geçiren çapkın travesti Caterina Vizzani, bir köşede hacetini gideren Evliya’nın üstüne düşüp onu “boklu gazi” yapan düşman da çıkmayacak.

Bu, kahramanlarla hainlerin, tarihin akışını değiştiren vizyonerlerle fırsatları tepen basiretsiz önderlerin kitabı değil. Küçük Buzul Çağı, Fiyat ve Sanayi devrimleri, Aydınlanma, Atlantik Üçgeni, Büyük Kırılma, Hümanizma, muhayyel cemaatler, Protestan Etiği gibi bir çok kavramın havada uçuştuğu sayfalarımızda kopuşları değil, devamlılıkları göreceksiniz. Tarihi bir anda değiştiren hadiselerin aslında semptomlarını kaplumbağa hızıyla gösteren süreçlerin birer sonucu olduğunu fark edeceksiniz.

Herkesin hafife aldığı şu grotesk tarih kortejinin birbirinden enteresan kahramanlarının yaratacağı hafif bir tebessümden ve olağanüstü anekdotların verdiği şaşkınlıktan daha fazlasını planlıyoruz: Okuyucunun geçmişini ve bugününü daha iyi kavrayıp geleceğini daha iyi planlamasını sağlamak ve ona entelektüel bir derinlik kazandırarak daha kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olmak.

Emrah Safa Gürkan’ın mizahla zekâyı bir araya getirdiğu Bunu Herkes Bilir, hangi yaşta olursa olsun kendini geliştirmek için öğrenmeye zaman ayıranların zevkle okuyacağı bir başucu eseri…

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu