Felsefe Kitapları

Biricik ve Mülkiyeti Pdf indir

Biricik ve Mülkiyeti pdf indir, Bilgelik türünde kaleme alınan Biricik ve Mülkiyeti kitap ile ilgili özet bilgiler. Biricik ve Mülkiyeti kitabı yazar Max Stirner tarafından kaleme alınmıştır. Biricik ve Mülkiyeti kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Biricik ve Mülkiyeti kitabın Kaos Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Biricik ve Mülkiyeti pdf oku, Biricik ve Mülkiyeti PDF yandex, Biricik ve Mülkiyeti PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Biricik ve Mülkiyeti PDF Oku

Egoist kavramını hemen hepimiz hem gündelik dilde hem felsefe dilinde daima olumsuz anlamda, hatta çoğu zaman karalama ve hakaret olarak kullanırız. Max Stirner ise, 170 yıl önce yazdığı bu temel eserde egoizmin felsefesini zıtlarının argümanlarıyla tartışırken, egoizmi mahkûm edenlerin kendilerinin aslında nasıl da en büyük egoistler olduğunu alaycı ve bi hayli da kıvrak bir dille ortaya koyar. Bunun bunun yanında sevgi, hakikât, hak, özgürlük, eşitlik gibi yücelttiğimiz tüm kavram ve değerleri elimizden bir bir alan Stirner, bizi kendi eserimiz olan esaretimizle yüzleştirir.

Nicedir bir vergi gibi tahsil edilen sevgiye, her şeye kâdir Tanrı’nın ta kendisi olan hakikâte, bahşedilen ve bundan dolayı esirgenebilen hakka, neferleri halini aldığimiz özgürlüğe, ve fakat sefilleşmemizle gerçekleşebilecek eşitliğe ulaşmaya çalışan insanın ve insanlığın aczini gözler önüne seren Stirner, bu mühim eseriyle, kendi biricikliğimizin ve kudretimizin farkına varmamızın yolunu tasvir eder.

Sayfa Sayısı: 456

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaos Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu