1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri Pdf indir

Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri Pdf indir
0

Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri pdf indir, Kişisel Gelişim türünde kaleme alınan Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri kitabı yazar Timur Cüceloğlu tarafından kaleme alınmıştır. Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri kitabı 176 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri kitabın 1. Basım Kronik Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri pdf oku, Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri PDF yandex, Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Savaşçı’dan Dersler – Babamla Doğa Yürüyüşleri PDF Oku

“O, Türkiye’nin çocuklarına tıpkı kendi çocukları gibi kalbinin en derinliklerinden gelen bir sevgi duyuyordu. Şimdi anılarım sayesinde babamın okurları onun iki yanını da görebilecekler. Hem tanıdıkları, sevdikleri taraflarını hem de önceden bilmedikleri, haberdar olmadıkları yeni yönlerini… Umuyorum ki bu anılar anne-babaların, öğretmenlerin, gençlerin ve çocukların kendi görüşlerini oluşturmalarına yardım edecektir.”
Timur Cüceloğlu
Bir “savaşçı” olma yolunda sıra sıra ilerlerken, dönüp baktığında gözlerini dolduran birden fazla anısı vardı Doğan Cüceloğlu’nun. Yaklaşık dört yıl boyunca çocuklarından ayrı kalsa da içinden gelen sesi dinlemiş ve çocuklarıyla olan ilişkisinin kaybolup gitmesine izin vermemişti. Şüphesiz burada, başta günümüz ebeveynleri olmak üzere insan insana ilişki arzu eden her yetişkin için paha biçilmez bir ders vardı.
Göle atılan bir taşın dalga dalga yayılan etkisi gibi, kendi çocuklarından başlayıp Türkiye’nin tüm çocuklarına ulaşma çabasıyla, insanın muhteşem potansiyelini ve biricikliğini hiç unutmamış ve unutturmamaya gayret etmiş bir baba ve eğitimciydi Doğan Cüceloğlu. Çağının çok ötesinde fikirleriyle birden fazla ailenin kalbine dokundu, birden fazla çocuğun kendi bahçesinde yeşermesini sağladı.
Şimdi bu yolculuğun bire bir şahidi Timur Cüceloğlu’nun gözünden, bir baba ve oğlun sıra sıra iyileşen ilişkisine şahit olacaksınız. Bir Savaşçı’dan Dersler’de “filozof babasını” yaşamın türlü zorluklarında, mücadelelerinde ve sevinçlerinde seyreden bir çocuğun içten ve manalı satırlarını okurken hayata ve insan olmaveyair birden fazla kıymetli değeri de en yalın ve kuvvetli haliyle bulacaksınız.