Pdf Kitap Arşivi

Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf Pdf indir

Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf pdf indir, Fotoğraf – Grafik Sanatı türünde kaleme alınan Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf kitabı yazar Tekin Ertuğ tarafından kaleme alınmıştır. Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf kitabı 238 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf kitabın 1. Basım Alter Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf pdf oku, Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf PDF yandex, Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Lisan-ı Münasip: Foto-Graf PDF Oku

Bir Lisan-ı Münasip FOTO-GRAF
Foto-grafik düzlemde bulunan birbirinden farklı ilgi alanlarının neler olabileceği hususunda üç aşağı beş yukarı şunlar söylenebilir: Doğa foto-grafı, Portre foto-grafı, Makro foto-graf, Stil life foto-graf, Tanıtım ve reklam foto-grafı, Manzara foto- grafı, Soyut foto-graf, Fotojurnalizm, Belgesel foto-graf, Sosyal belgesel foto-graf, Foto-röportaj, Kuş foto-grafı, Sokak foto- grafı, Foto aktivizm, Kavramsal foto-graf, Kurgu foto-graf, …vs. Dilerseniz bunlardan bazılarını lüzumsuz bulup listeden çıkartın, dilerseniz bir kısmını üst başlık-alt başlık olarak ele alın, dilerseniz yenilerini ilave edin fazla bir şey değişmeyecektir. Bütün mesele farklı ilgi alanlarının varlığına işaret etmektir. Tanıdığımız onlarca insan doğa foto-grafı alanına, bir o kadarı manzara foto-grafına, bir o kadarı kuş foto-grafına, bir o kadarı makro foto-grafa, bir o kadarı sokak foto-grafına meraklıdır. İlgi duyduğu alana dair usta işi foto-graf yapıp yapmama meselesi ise başka bir mevzudur.

Bunun yanında örneğin Doğa Foto-grafı alanının içinde özel bir alan seçilmiş olabilir. Diyelim ki sürüngen foto-grafı yahut böcek foto-grafı yahut daha da özele indirgeyerek söylersek varsayalım örümcek foto-grafı.

Kuş foto-grafçılığı alanı Doğa Foto-grafçılığının bir parçası olmakla birlikte yaşadığımız zamanda aşırı ilgiyle çok sayıda foto- grafçının o alana yönelmiş olması neticesinde popüler bir alan haline gelmiş ve alakalıler belli ölçüde örgütlenmiş, araştırma- tartışma ve/ya bilgi alışverişi ciddi anlamda ileri safhaya taşınmış, bu itibarla da başlıbaşına ele alınıp değerlendirilen bir alan haline gelmiştir. Özel bir ihtisas alanı haline gelmesinde tabi ki sorun yok, aksine, hem foto-grafik düzlemde bilgilenme yönünden, hem de kuş popülasyonu lehine olumlu yanıtlara yol açtığı söylenebilir.

Bu genel geçer bilgileri açarak altını çizmek istediğimiz şey, her birinin foto-grafik düzlemde bulunan birer alan olduğu hususudur. Çok kez insanlar, yanılgıyla, bu alanları birer tarz olarak ele almaktalar. Hangi alana ilgi duyduğunuz yahut hangi alanda foto-graf yaptığınız sorusu başka bir şeydir, tarzınızın, yani üslubunuzun ne olduğu sorusu başka bir şeydir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu