1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bilgi Ağ Zaman Pdf indir

Bilgi Ağ Zaman Pdf indir
0

Bilgi Ağ Zaman pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Bilgi Ağ Zaman kitap ile ilgili özet bilgiler. Bilgi Ağ Zaman kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Bilgi Ağ Zaman kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Bilgi Ağ Zaman kitabın Türkçe Cinius tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bilgi Ağ Zaman pdf oku, Bilgi Ağ Zaman PDF yandex, Bilgi Ağ Zaman PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bilgi Ağ Zaman PDF Oku

İnsanoğlu on binlerce yıllık tarihi boyunca, devasa bir evrenin sahip olduğu ufak bir galaksinin uzak ucundaki ufacık bir gezegende ‘medeniyet’ adını verdiği bir kurguyla uğraştı. Bu kurgunun üç ana sacayağı, insanoğlunun tanımında uzlaştığı ‘Bilgi’, bilginin üzerinde aktığı ‘Ağ’ ve ağ üzerindeki paylaşım hızını gösteren ‘Zaman’dır. Bilgi ve bilginin üzerinde aktığı ağ uzun süre çok durağan bir yapı sergilese de, bilgi yıkıcı teknolojilerle ağ ve zamanı yeniden ve yeniden kurgulama gayretine girişti. Ağ ve zaman ise bilgiyi sürekli olarak besledi. Bunun yanında medeniyet kurgusunun inşası son 300 yılda oldukça önemli ivme yakalayarak şimdilerde olağanüstü bir hıza ulaştı.

Medeniyet kurgusu inşa hızının yeni ağ yapılanmaları ile hayal edilemeyecek düzeylere ulaşacağı bir gelecek hemen önümüzde duruyor. Geçmişin bize bu üç sacayağı üzerinden öğrettikleri bunun yanı sıra ‘Nasıl bir gelecek?’ sorusunun da cevabını veriyor.