1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Ben Kirke Pdf indir

Ben Kirke Pdf indir
0

Ben Kirke pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Ben Kirke kitap ile ilgili özet bilgiler. Ben Kirke kitabı yazar Madeline Miller tarafından kaleme alınmıştır. Ben Kirke kitabı 408 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Ben Kirke kitabın 1. Basım İthaki Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ben Kirke pdf oku, Ben Kirke PDF yandex, Ben Kirke PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ben Kirke PDF Oku

NPR, Washington Post, Buzzfeed, People, Time, Amazon, Entertainment Weekly, Bustle ve Newsweek’e göre Yılın En İyi Kitabı

Goodreads okurlarına göre 2018’in En İyi Fantastik Kitabı

“Bu dikkat çekici hikâye sizi, Kirke’nin yaptığı bir büyü gibi etkisi altına alacak.”

– Mary Doria Russell, Serçe’nin yazarı –

“Tek kelimeyle büyüleyici ve zarif anlatımıyla Ben, Kirke, kadın yaşamının sıradan ve de sıradışı bir hikâyesi.”

– Eimear McBride, Kız Natamam Bir Şeydir ‘ in yazarı –

Ozanlar benden, –erkek– kahramanın karşısında diz çöküp merhamet dilenen bir kadın olarak bahsetti hep; ilaç katarmışım tatlı şaraplarına, büyüleyip domuza çevirirmişim bi hayli hızlı giden gemilerin tayfasını, babaevini unutturur, sılaya kavuşmalarına müsaade etmezmişim. Ne demeli, kadınlara haddini bildirmek ozanların en sevdiği vakit geçirme şekilidir; yerlerde sürünüp ağlamazsak gerçek bir hikâye olmazmış gibi.

Ama yanılıyorlar, yanılıyorsunuz: Cadılık illa nefret, kıskançlık veya başka türlü bir kötülükten doğmaz; ben ilk büyümü aşkımdan yapmıştım.

Ben, Helios’un kızı, Aiaie Cadısı Kirke. Hayatım boyunca trajedinin beni bulmasını bekledim. Bulacağından hiç kuşkum yoktu çünkü başkalarının hak ettiğimi düşündüğünden daha fazla arzum, isyanım ve gücüm vardı, senedirımları üstüne çekecek şeylerdi bunlar. Ve bir gün, artık bu dünyaveyayanamayacağım, diye düşündüm.

Bunun üzerine denizin derinliklerindeki kadim bir tanrı seslendi: Öyleyse çocuğum, başka bir dünya yap.

Ben, Kirke’de Madeline Miller; Odysseus, İkaros, Minotauros, Prometheus ve Zeus gibi mitolojik karakterlerin binlerce senedir anlatılagelen hikâyesini değişik bir bakış yönünden sunmakla yetinmeyip Olymposlu tanrıların dünyasını Homeros’un destansılığında aktarmayı başarıyor.