Pdf Kitap Arşivi

Ateşin Kökenine Dair Mitler Pdf indir

Ateşin Kökenine Dair Mitler pdf indir, Antropoloji türünde kaleme alınan Ateşin Kökenine Dair Mitler kitap ile ilgili özet bilgiler. Ateşin Kökenine Dair Mitler kitabı yazar James George Frazer tarafından kaleme alınmıştır. Ateşin Kökenine Dair Mitler kitabı 14 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Ateşin Kökenine Dair Mitler kitabın Doğu Batı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ateşin Kökenine Dair Mitler pdf oku, Ateşin Kökenine Dair Mitler PDF yandex, Ateşin Kökenine Dair Mitler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ateşin Kökenine Dair Mitler PDF Oku

“Her gün bazı erkekler, kadınlar ve çocuklar göğe tırmanırlar ve yeniden ağacın dallarını tercih ederek geri inerlermiş. Bir gün yukarı doğru tırmanırlarken Kakan adlı yaşlı bir şahin bir çubuğu diğerinin üzerinde hızla döndürerek ateş yakmanın yolunu bulmuş. Lakin bu kuş ile beyaz bir şahinin içindeki sürtüşmeden ötürü tüm bölgeyi ateş sarmış ve ne yazık ki çam ağacı yanmış; bu yüzden yukarı çıkan insanlar yeniden yeryüzüne dönememiş ve bu hadiseden sonra gökyüzünde kalmışlar. Yukarıda kalan bireylerin kafalarında, dirseklerinde, dizlerinde ve diğer eklem yerlerinde kristaller oluşmuş; geceleri bu kristaller parlıyormuş. Bu parıltılar aslında bizlerin yıldız olarak adlandırdığı şeylermiş.”

Dünyanın dört bir yanında insan, hayvan ve doğa gözlemlerinden yola çıkarak anlatılan sayısız mitlerden yalnızca ateşle alakalı olanları bize aktaran Frazer’a göre, ilkel doğa felsefesinde yürütülen mantık kusursuza yakındır. Antropolojinin bunun yanında edebiyat, felsefe ve zooloji gibi alanların da beslenebileceği bu mitler, ateşin insanlık üzerindeki tesirini çarpıcı bir biçimde gözler önüne çıkarıyor.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu