1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mimarlar Dik Durur! Pdf indir

Mimarlar Dik Durur! Pdf indir
0

Mimarlar Dik Durur! pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Mimarlar Dik Durur! kitap ile ilgili özet bilgiler. Mimarlar Dik Durur! kitabı yazar Doğan Hasol tarafından kaleme alınmıştır. Mimarlar Dik Durur! kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Mimarlar Dik Durur! kitabın YEM Yayın tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mimarlar Dik Durur! pdf oku, Mimarlar Dik Durur! PDF yandex, Mimarlar Dik Durur! PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mimarlar Dik Durur! PDF Oku

Y. Mimar Doğan Hasol, öğrencilik yaşamından şimdiye kadar yerli yabancı ünlü mimarlar ile sanat ve siyaset dünyasından birden fazla ismin; enteresanlıkları, hüzünleri, küskünlükleri, neşeleri, keyifli kişilikleri ve başlarına gelen enteresan olaylarla dolu dünyasına keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Mimarlar Dik Durur! Sıradışı Öyküler ile Doğan Hasol, okuyucuları, mimarlık dünyasının bilinmeyen kıvrımlarında kâh keyifli, kâh düşündürücü bir yolculuğa çıkarıyor. Hasol, öğrenciliğinden şimdiye kadar bizzat içinde yaşayarak tanığı olduğu veya dinlediği bazı enteresan hadiseleri belleğinin süzgecinden geçirip duru ve akıcı bir dille okuyucularına aktarıyor.

Tümüyle gerçek olay ve bireylerden bir araya gelen, herhangi bir yakıştırmanın veya kurgunun söz konusu olmadığı kitap, mimarlık dünyamızın belli bir dönemine değişik bir bakışla ışık tutuyor. Kitapta; Sedad Hakkı Eldem’den Vedat Dalokay’a, Bruno Taut’tan Mario Botta’ya, Turgut Cansever’den Aydın Boysan’a, Behruz Çinici’den Oktay Ekinci’ye, Erol Akyavaş’tan Bedri Rahmi Eyüboğlu’na, Celal Bayar’dan Adnan Menderes’e çok sayıda mimar, sanatçı ve siyasetçi şimdiye kadar bilinmeyen enteresan öyküleriyle okurların karşısına çıkıyor.

Okuyucular, Hasol’un, mimarların iş dünyası kadar, iç dünyasına da eğilmeye çalıştığı bu kitabında; bazı enteresan hadiselerin, hüznün/neşenin bunun yanında mimarların insancıl yanlarını ve yaşama sevinci ile değişik şaka parıltılarını bulabilecek.

Kitap, Hasol’un son dört yılda dört baskı yapan Mimarlar Dik Durur? İlginç Öyküler kitabını geliştirip güncellemesi ve bu çalışmada ilk kez gün yüzüne çıkan yeni öykülerle zenginleştirmesiyle yaşandı. Geçtiğimiz senelerda yitirdiğimiz kıymetli mimar-karikatürist Güngör Kabakçıoğlu’nun mimar portreleri ve karikatürleriyle görsel açıdan zenginleştirilen Mimarlar Dik Durur! Sıradışı Öyküler yeni içeriği, kapak tasarımı ve kurgusuyla yalnızca mimarların değil mimarlığa yakınlık duyan veya belli bir döneme mimarların penceresinden göz atmak isteyen herkesin ilgisini çekecek.

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Endüstri Merkezi Yayınları