1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Aslanın Balı Pdf indir

Aslanın Balı Pdf indir
0

Aslanın Balı pdf indir, türünde kaleme alınan Aslanın Balı kitap ile ilgili özet bilgiler. Aslanın Balı kitabı yazar David Grossman tarafından kaleme alınmıştır. Aslanın Balı kitabı 12 x 20 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Aslanın Balı kitabın Türkçe Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Aslanın Balı pdf oku, Aslanın Balı PDF yandex, Aslanın Balı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Aslanın Balı PDF Oku

İbrani mitolojisinde, İsraillioğullarını kurtarmak için Tanrı tarafından gönderilen bir kahramandır Samson. Bir aslanı yalnızca elleriyle parçalayabilecek kadar kuvvetlidür. Ona İsraillioğullarını Filistinlilerden kurtarması görevi verilmiştir. Ama Filistinli bir kadına, Delila’ya âşık olur. Aşkını sıradan bir insan gibi yaşama isteğiyle Delila’ya tamamen teslim eder kendini ve ona dünyaya geldiğundan beri ustura vurulmayan saçlarından aldığı gücünün sırrını verir. Lakin Delila’nın ihaneti, onu hem saçlarından hem de yaşamından edecektir.

İsrailli yazar David Grossman, asırlar boyu anlatılan öyküsüyle gücü yüceltilen Samson’un içindeki masum, sıradan insana gözleri üstüne topluyor. Doğduğundan beri yazgısıyla savaşan bir kahramanın hikâyesini, güzellemelerden ve yüceltmelerden arındırıp insani yönlerini vurgulayan bir bakış açısıyla okura sunuyor.