1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş Pdf indir

Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş Pdf indir
0

Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş kitap ile ilgili özet bilgiler. Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş kitabı yazar Sinan Yağmur tarafından kaleme alınmıştır. Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş kitabı 192 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş kitabın 1. Basım Kapı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş pdf oku, Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş PDF yandex, Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Aşkın Son Ozanı – Neşet Ertaş PDF Oku

Bu kitap, çocukluk ve gençlik dönemlerinde yaşadığı şehirde iki sokak ötesinde ismi bilinmezken ismi kıtaları aşıp dünyaca bilinen, UNESCO tarafından ‘Evrensel Müzik Değeri’ kabul gören, tozlu çamurlu varoşlardan, sazlı-sözlü var oluşa yolculuğun destanlaşan ‘Son Ozan Neşet Ertaş’ın hikâyesidir.
Bu kitap, kaderine tevekkülünü ‘Biz dünyaya geldiğumuzdan beri yoksulduk. Varlığı görmedik ki yoksulluktan şikâyet edelim…’ diyerek asla isyan etmeyen, Anadolu’nun masumiyet dolu kadere rızasını anlatan bir ozanın ahlâk ve tevazuyla dolu yaşamının hikâyesidir.
“Yolcuya yolda azık gerek. Ömrü garip bir yolculuktan ibaret ozan için yollar yolları izlemiştir, seneler senelerı emip bitirmiştir. Şimdi kala kala ölmek kalmıştır son azığı yerine.”
Bu hikâye çocukluğunda esmer teni, güneş kavruğu suratı ve bahtının rengi karaya büründüğünden ‘horlanan, taşlanan; aslında tasavvufi bir yol olan Abdallık, sufi geleneğinden gelen, Bektaşî-meşrepli, Yunus Emre yürekli, insan sevgisini kendine düstur edinmiş, edep düzeysinde Allah’a âşık olan bir adamın hikâyesidir.
Aşkın Son Ozanı, aşkın kuvvetli sesi Sinan Yağmur’un kaleminden…