1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Arapların Gözünden Haçlı Seferleri Pdf indir

Arapların Gözünden Haçlı Seferleri Pdf indir
0

Arapların Gözünden Haçlı Seferleri pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Arapların Gözünden Haçlı Seferleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Arapların Gözünden Haçlı Seferleri kitabı yazar Amin Maalouf tarafından kaleme alınmıştır. Arapların Gözünden Haçlı Seferleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2006 ile basılmıştır. ebatında olan Arapların Gözünden Haçlı Seferleri kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Arapların Gözünden Haçlı Seferleri pdf oku, Arapların Gözünden Haçlı Seferleri PDF yandex, Arapların Gözünden Haçlı Seferleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Arapların Gözünden Haçlı Seferleri PDF Oku

“Bu kitap kolay bir şekilde bir fikirden yola çıkyor: Haçlı Seferleri’nin tarihini ‘öteki cephe’de, yani Arapların tarafında görüldüğü, meydana geldiği ve hikâye edildiği biçimde anlatmak. Kitabın aşağı yukarı tüm içeriği, o çağın Arap tarihçilerinin ve vakanüvislerinin tanıklıklarına dayanıyor.”

Lübnan asıllı Amin Maalouf 1983 tarihli bu ilk yapıtında, on birinci yüzyılın sonundan on üçüncü yüzyılın başına kadar devam eden, fakat etkileri ve söylemi günümüze dek uzanan Haçlı Seferleri’ni egemen tarih anlayışının yerine “öteki”nin gözünden anlatıyor.

Tarih en büyük anlatıdır.
(Arka Kapak)

Tüm dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de büyük bir okur kitlesine sahip olan Lübnan asıllı Fransız yazar Amin Maalouf’un büyük ses getiren kitabı “Arapların Gözünden Haçlı Seferleri” YKY tarafından yayımlandı.

Sayfa Sayısı: 266

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları