Ders Kitapları

Anne’nin Duygusal Yokluğu Pdf indir

Anne’nin Duygusal Yokluğu pdf indir, Psikoloji Bilimi türünde kaleme alınan Anne’nin Duygusal Yokluğu kitap ile ilgili özet bilgiler. Anne’nin Duygusal Yokluğu kitabı yazar Lee Cori tarafından kaleme alınmıştır. Anne’nin Duygusal Yokluğu kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 3. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Anne’nin Duygusal Yokluğu kitabın Koridor Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Anne’nin Duygusal Yokluğu pdf oku, Anne’nin Duygusal Yokluğu PDF yandex, Anne’nin Duygusal Yokluğu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Anne’nin Duygusal Yokluğu PDF Oku

Çocuklukta Yaşanan Duygusal İhmalin  Görünmez Etkilerini Bilmek ve İyileştirmek

Anneniz dalgın, mesafeli, hatta küçümseyici miydi? Kurduğunuz ilişkiler veya kendinize verdiğiniz değer hususunda sorunlar yaşadınız mı? Duygusal açıdan orada olmayan annelerin yetişkinliğe erişmiş çocukları, genelde yaşamları boyunca neyin eksik olduğunu tam anlamıyla anlayamazlar. Buna karşılık, ihmalkar annelerin çocukları yaşadıkları duygusal travmanın farkındadırlar ama bunun kalıcı ve zarar veren etkilerini gözden kaçırırlar.

Psikoterapist Jasmin Lee Cori binlerce kişide yetersiz annelik yüzünden açılmış her türlü yaranın iyileşmesine yardımcı olmuştur. Yazar, öncü niteliğindeki bu kitabının yeni baskısında, hem anneye hem de çocuğa şefkatle yaklaşmakta ve şu konulara açıklık getirmektedir:

  • Annenizin dalgın veya incinmiş olmasının olabilecek nedenleri ve size veremedikleri
  • Çocuklukta yaşanan duygusal ihmalin kalıcı etkileri
  • Derinlemesine düşünce ve alıştırmalarla içinizdeki çocuğu bulmanın ve ‘anne boşluğu’nu doldurmanın yolları
  • Kendiniz (ve belki de çocuklarınız) için daha mutlu bir geleceğe adım atmanın yolları

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu