Pdf Kitap Arşivi

Amatör Denizci ElKitabı Pdf indir

Amatör Denizci ElKitabı pdf indir, Spor ve Sporcular türünde kaleme alınan Amatör Denizci ElKitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Amatör Denizci ElKitabı kitabı yazar Sezar Atmaca tarafından kaleme alınmıştır. Amatör Denizci ElKitabı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2005 ile basılmıştır. ebatında olan Amatör Denizci ElKitabı kitabın Amatör Denizcilik Federasyonu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Amatör Denizci ElKitabı pdf oku, Amatör Denizci ElKitabı PDF yandex, Amatör Denizci ElKitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Amatör Denizci ElKitabı PDF Oku

İlk baskısı 2005’te yapılan Amatör Denizci Elkitabı’nın “gözden geçirilmiş yeni baskı”sına yeni çizimler/bilgiler içeren 32 sayfa eklendi ve kapak/sayfa tasarımı yenilendi. Sözlük bölümünde bulunan sözcüklerin İngilizce karşılıklarının da eklendiği 312 sayfalık bu baskıda 275 renkli çizim/fotoğraf ve 13 tablo yer alıyor. Sezar Atmaca’nın hazırladığı Amatör Denizci Elkitabı, denizciliğin kendine özgü kaidelerinı, disiplinini ve özgün dilini tanıtmak için tümüyle amatör denizciler tarafından yazılmış bir ilk kitaptır.

Amatör denizci; tekne, kano gibi bir deniz aracıyla “denizi kullanan” denizsever olarak teknenin sahibi, yolcusu, sporcusu, ekibi, kullananı, kiralayanı, hatta sevdalısı, meraklısı olabilir. Amatörlerin denizle ilişkileri profesyonelce (iş-meslek olarak) bir uğraş değil, Latince “amare” (sevmek) fiilinden gelen amatör bir ilişkidir. Amatör denizciler için tekne, sevgili ve/yahut dost iken; deniz bizi, kıyıdan ufka ve daha da ötelere, yeni yolculuklara çağıran, sevgiyle bağlandığımız saygı duyduğumuz, mutluluk bulduğumuz alandır. Bu açıdan bakıldığında da denizciliği amatörlük dürtüsüyle öğrenmek yaşamımızda açılan yeni bir pencere, merakla çıkacağımız yeni bir yolculuktur.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 242

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Amatör Denizcilik Federasyonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu