1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan Pdf indir

Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan Pdf indir
0

Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan pdf indir, Sinema türünde kaleme alınan Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan kitap ile ilgili özet bilgiler. Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan kitabı yazar Aslı Favaro tarafından kaleme alınmıştır. Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan kitabı 250 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan kitabın 1. Basım Kalkedon tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan pdf oku, Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan PDF yandex, Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Teknokültürel Düşler ve Kabuslar – 21. Yüzyıl Bilim Kurgu Sinemasında Teknoloji ve İnsan PDF Oku

Bu kitabın amacı teknokültürün, kendine özgü ideolojik yapısıyla yeni bir sosyal gerçekliğin temsilcisi olduğunu ortaya koymak ve güncel bir anlatı olarak (teknokültürel ideoloji ve söylem düzenine sahip) bilim kurgu sineması üzerinden teknokültürün tematik bir çözümlemesini yapmaktır.

Türkiye gibi, teknoloji ve bilimin üreticisi olmasa da zihinsel ve sosyal bir gerçeklik anlamında teknokültürün üreticisi ve tüketicisi konumunda olan Batı dışı toplumların teknokültürü nasıl karşıladığını ve buna bağlı ideoloji ve söylemleri nasıl inşa ettiğini anlamak, teknokültürün hâkimiyetini görünür kılmayı sağlayacaktır. Teknokültürü anlamak, bu kültürü benimseyen ve bunun yanı sıra bu kültüre maruz kalan toplumu kendi dinamikleri içinde kavrama, kendine özgü soruları araştırma gündemine getirme, eleştirel bir perspektifi koruma ve yeni anlayışlar geliştirebilme olanaklarını oluşturacaktır.