Din Kitapları

Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt Pdf indir

Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt pdf indir, Alevilik – Bektaşilik türünde kaleme alınan Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt kitap ile ilgili özet bilgiler. Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt kitabı yazar Sadrettin Palaoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt kitabın İştirak Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt pdf oku, Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt PDF yandex, Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur’an ve Ehl-i Beyt PDF Oku

Alevi-Bektaşi inancı üzerine çok sayıda kitap yayınlanıyor. Bunların bir kısmı gerçekten de konuyla yayından ilgilenenlerin, konuyu aydınlatma, derdini anlatma gayretini ifade ederken, bir kısmı ise yönlendirme amaçlı, toplumdaki bölünmeleri derinleştirme, Alevi-Bektaşi inancını tarihsel köklerinden(toplumcu bir islam geleneği) uzaklaştırma amaçlı çalışmalardır. İslam dışı bir Alevilik-Bektaşilik düşüncesinin pompalanması, Batıcı modernist bakışların bir yansıması olduğu kadar, toplumdaki önyargıları körükleyici, toplumdaki bölünmeleri kışkırtıcı bir özellik de taşımaktadır.

Sadrettin Palaoğlu profesyonel bir yazar değildir, ama konuyla yakında zamandan ilgilenmiş, önce kendi merakını gidermeyi amaçlayarak konuya yönelmiş, kültürel birikimini incelemeleriyla sentezlemiş, sonra da derdini bir başkasına anlatmayı önemsemiş bir aydın kişiliğimizdir.

ALEVİ, BEKTAŞ-İ ve CAFER-İ İNANCINDA KURAN Ve EHL-İ BEYT kitabı, islamın ik zamanındaki bölünmeleri, Ehl-i Beyte yapılan eziyetleri Hz. Ali ve Alevi-Bektaşi-Caferi inancına sahip olanların gözünden anlatıyor. Alevi-Bektaşilerle alakalı önyargılara sahip olanlar için, önyargılarını gözden geçirmesini sağlayacak, tarihsel ve dini referansları kuvvetli bir kaynak.

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: İştirak Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu