Edebiyat Kitapları

Ağrıdağı Efsanesi Pdf indir

Ağrıdağı Efsanesi pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Ağrıdağı Efsanesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Ağrıdağı Efsanesi kitabı yazar Yaşar Kemal tarafından kaleme alınmıştır. Ağrıdağı Efsanesi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan Ağrıdağı Efsanesi kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ağrıdağı Efsanesi pdf oku, Ağrıdağı Efsanesi PDF yandex, Ağrıdağı Efsanesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ağrıdağı Efsanesi PDF Oku

Bir aşk destanı olan Ağrı Dağı Efsanesi geleneklerini Mahmut Han’a karşı savunan Ahmet ile Gülbahar içindeki aşkı konu alır. Efsanelere ve halk söylencelerine yürekten bağlı Yaşar Kemal’in bu romanı, insan psikolojisinin derinliklerini de içerir.

“Yaşar Kemal Anadolu’nun halk edebiyatıyla alışveriş içindeyken başladı yazmaya. Gerçek bir yazar olduğu için de dilin hassasğından, şiirsel destanın tek kahramanıolan Türk halkının kültüründen esinlenmesini bildi.”
– Jeliha Hafsia, La Presse, (Tunus)

“Yaşar Kemal’in romanı Tolstoy’un çapına ve Dickens’ın canlılığına sahiptir.”
– Manchester Guardian, (İngiltere)

“Zengin, renkli ve zekice bir nitelikle bezenmiş bir üslup ve yazdığı her kelime sert, cilalanmış, ayrıksı ve bir buğday tanesi gibi potansiyel olarak üretken.”
– Irish Times, (İrlanda)

‘Kitabın güzelliği zengin şiirsel dilinde, efsane ve mit duygusunda yatıyor.’
-Sunday Telegraph

Sayfa Sayısı: 130

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu