1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

İnce Memed 1 Pdf indir

İnce Memed 1 Pdf indir
0

İnce Memed 1 pdf indir, Roman türünde kaleme alınan İnce Memed 1 kitap ile ilgili özet bilgiler. İnce Memed 1 kitabı yazar Yaşar Kemal tarafından kaleme alınmıştır. İnce Memed 1 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan İnce Memed 1 kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnce Memed 1 pdf oku, İnce Memed 1 PDF yandex, İnce Memed 1 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnce Memed 1 PDF Oku

Otuz iki yıllık bir zaman diliminde yazılan İnce Memed dörtlüsü düzene başkaldıran Memed’in ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukurova’nın öyküsüdür. Yaşar Kemal’in söyleyişiyle ‘içinde başkaldırma kurduysa doğmuş’ bir insanın, ‘mecbur adam’ın romanı.

Abdi Ağa’nın zulmüyle köyünü terk etmek zorunda kalan Memed, Ağa’nın yeğeniyle evlendirilmek üzere olan Hatçe’yi kaçırır. Abdi Ağa’yı yaralayan, yeğenini de öldüren Memed eşkıya Deli Durdu’ya katılır, fakat kıyıcılığına katlanamadığı Deli Durdu’dan iki arkadaşıyla birlikte ayrılır. Memed, sıradan bir köy çocuğuyken, zulmedenler için eşkıyaya, köylüler içinse bir kurtarıcıya dönüşür.

“Bir yaşam şekilini bir halkın portresi olarak böylesine veren bu romandan daha iyisi yazılamazdı.”
– The New York Times Book Review, (A.B.D.)

“Şaşırtıcı, orijinal bir kitap.”
– Sunday Times, (İngiltere)

“Epik boyutlara ulaşan ve muhteşem bir sona ulaşmak için hız kazanan öyküye kendinizi kaptırıyorsunuz.”
– Sunday Times, (İngiltere)

‘Yaşar Kemal, şaşılacak ölçüde yaratıcı’
-The Booksell, (İngiltere)

‘Yaşar Kemal, karakterlerini unutulmaz, seçkin ve gerçek hayattan daha da gerçekçi kılan detay zenginliği ile Rus Edebiyatının değerine ulaşıyor.’

Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları