Din Kitapları

40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 Pdf indir

40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan 40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 kitap ile ilgili özet bilgiler. 40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 kitabı yazar Abdullah Yıldız tarafından kaleme alınmıştır. 40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan 40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 kitabın Pınar Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 pdf oku, 40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 PDF yandex, 40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

40 Hadis 40 Ders Aile Sohbetleri 3 PDF Oku

Aile kurumu oldukça önemli felaketle yüz yüze. Batılı aile hemen hemen göçmüş durumda. Türkiye’de sağlam ve köklü bir geleneğe yaslanan aile kurumu da son senelerda planlı ve sinsi bir biçimde tahrip ediliyor. Aile kurumumuzu ayakta tutan manevi değerler hızla erozyona uğrarken, batılı yaşam şekilinin bununla birlikte getirdiği olumsuzluklar aile yaşamımızı sarstıkça sarsıyor.

Böyle bir vasatta, aile kurumunu her türlü yıkıcı etkiden, özellikle modern yaşamın bununla birlikte getirdiği seküler tahribattan korumaya, onun kadim İslami temellerini tahkim edip yaşatmaya yönelik çabalar, insanımızın ve insanlığın geleceği yönünden mühim ve öncelikli bir görev haline gelmiştir.

Vahyi İlahi’nin ‘Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun! (Tahrim 66/6) şeklindeki zamanlar ve mekanlar üstü ikazsı, özellikle şimdilerde her bireyi, aileyi ve toplumu kasıp kavuran küresel yangından ve bunun kaçınılmaz neticesi olan ‘ebedi ateş’ten korunmayı bir hayat- memat meselesi olarak öncelememizi emreden acil ikaz niteliği taşıyor.

Bu hususta yapılamsı gereken de Rasulullah (as) tarafından şöyle aktarılıyor.

Herhangi bir topluluk Allah’ın evlerinden birinde toplanıp Allah’ın kitabını tilavet eder( okur anlar yaşarlar) ve onu tedarüs( birlikte müzakere) ederlerse, muhakkak onların üzerine sekinet iner, kendilerini rahmet kaplar, çevrelerini melekler kuşatır ve Allah, onları kendi katındakilere anar.

Bu büyük müjdeye nail olmak ve bugün ailelerde ve yaşamın her alanında kaybettiğimiz huzur ve süküna yeniden kavuşmak için yapılması gereken şey çok nettir:

Evlerimizi vahiy merkezli bir mektebe dönüştürmek!
Bugünün dünyasında sekinet’in bütün kuşatıcılığı ile elde edilmesi ve aile ocağımızın maddi, manevi, psikolojik ve sosyal tüm boyutlarıyla sağlam bir sığınağa, emin bir limana ve sarsılmaz bir kaleye dönüşmesi, meskenlerimizin vahiy merkezli birer eğitim yuvası haline gelmesine bağlıdır.

Bu seri,( aile sohbetleri) işte bu kutlu amaca hizmet sadedinde hazırlandı.

Sayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Pınar Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu