Din Kitapları

Gençlik ve İman Pdf indir

Gençlik ve İman pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Gençlik ve İman kitap ile ilgili özet bilgiler. Gençlik ve İman kitabı yazar Mehmet Dikmen tarafından kaleme alınmıştır. Gençlik ve İman kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Gençlik ve İman kitabın Cihan Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gençlik ve İman pdf oku, Gençlik ve İman PDF yandex, Gençlik ve İman PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gençlik ve İman PDF Oku

İnsanın bilmesi ve öğrenmesi zaruri olan bilgilerin başında dini bilgiler gelir. Dini öğrenmek ve öğrendiklerini yaşamak, her insanın hem vazgeçilmez ihtiyacı hem de temel hakkıdır.

Dini hayat, iki temel direk üzerine kuruludur. İman esasları ve Allah’a kulluk ve ibadet esasları…
Dini hayat gücünü, doğru, sağlam ve ikna edici bir iman bilgisinden alır. Din binasının temelini, iman teşkil eder. Temeli sağlam olmayan bir bina, ayakta duramadığı gibi, doğru ve sağlam inanç temelleri üzerine kurulmamış bir din binası da yıkılmaya maruzdur.

O halde din eğitiminde en mühim nokta, iman esaslarının doğru biçimde, doyurucu biçimde yeni nesillere öğretilmesi, manevi değerlerin benimsetilmesidir.

Aileler, imanlı bir gençlik ve inançlı nesiller yetiştirmekle; ülkeyi yöneten idareciler de buna zemin hazırlamakla yükümlüdürler. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesinin faturasını yalnızca bireyler ve aileler değil, toplum da en ağır biçimde ödemek durumunda kalır.

İslam dininin iman esaslarını geniş biçimde ele aldığımız bu eseri; imanlı, ahlâklı, dindar, manevi değerlerini bilen ve sahip çıkan nesillerden eylemesi dua ve niyazı ile genç okurlarımızın istifadesine paylaşmak istedik.

Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Cihan Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu